Piranha 1125 Aksiyon Kamerası Nasıl? (A101 Ürünü)

Doğada o kadar yer alıyoruz, görüntü almayı pek sevmezsem de anısız ve paylaşımsız olmuyor. Tabi daha sayılamayacak kadar çok sebepten dolayı yanımda sürekli Canon 600D çantası ve aksesuarları ile beraber tripod gibi iki çanta dolusu yük ile düşüyorum yollara. Fakat bu kadar yüke ve özelliğe rağmen profesyonel fotoğraf makinelerinin dahi yetersiz kaldığı anlar sürekli oluyor.

Özellikle balık avına, dağlık bölgelere, yamaç paraşütüne veya sulu bölgelere gittiğimde aktif bir şekilde kullanabilmek için bir aksiyon kamerasına ihtiyaç olduğunu düşünüyordum. Acaba heves mi? Kullanacak mıyım? Gerek var mı? gibi soruları kendime sorduktan sonra A101 kataloğunda Piranha 1125 Aksiyon Kamerasını gördüm. Fiyatı piyasada ki muadillerine göre aşırı ucuz olduğu için alıp denemek istedim. Deneyimleri seve seve size aktaracağım.

Destek Bağlantısı
Piranha 1125 Teknik Özellikler
 • Suya dayanıklı koruyucu kılıf
 • 2 inç LCD ekran
 • 70 derece lens
 • 1080p video kayıt
 • 12 MP pixel özelliği
 • Micro SD kart desteği
 • Ses kayıt özelliği

Teknik özellikleri inceleyecek olursak;

Piranha 1125 Aksiyon Kamerası aksesuarı olarak verilen suya dayanıklı koruyucu kılıf 10 metre derinliğe kadar desteklenmekte olarak bilgi aldım. Fakat açıkçası 10 metrelik bir dalış yapmadım. 3 metreye kadar yaptığım dalışta herhangi bir sorun yaşamadım, su kaçırmadı. Bundan dolayı benim için; kılıf testi geçti ve başarılı.

Destek Bağlantısı

A101 ürünü Piranha Aksiyon kamerası ucuz ve her alanda başarılı değil tabi ki. Ucuz etin yahnisi pek olur demiş atalarımız. Güzel konuşmuşlar. Mesela; aksiyon kamerası teknik özelliklerinden; 70 derecelik lens açısı benim için sınıfta kaldı. Çok dar açılı olduğu için kısıtlı perspektif alabilirsiniz. Aynı zamanda 1080p full HD video kaydı özelliği var fakat kime göre 1080p ve kime göre full HD özellikte anlamış değilim. Video kaydı su altında kısmen güzel olsa da sosyal medyaya atabileceğiniz kalitede değil. Aynı durum 12 MP kamera içinde geçerli. Alınan görüntü 12 MP’lik bir görüntü değil. Video ses kayıt özelliği ise su altı koruyucu kılıf takılı iken net şekilde çalışmamakta. Bu durum bazı yerlerde eleştirilmiş olsa da bence normal gözü ile bakabiliriz. Hava geçmeyen kılıftan ses nasıl geçsin?

Piranha FHD Aksiyon Kamerası Aksesuarları
 • Su geçirmez kılıf
 • Gidon montaj aparatı
 • Klips
 • 4 farklı montaj aparatı
 • Bandaj
 • USB kablo
 • Batarya
 • Kullanma Kılavuzu
 • Garanti Belgesi

Piranha 1125 Action Cam nasıl derseniz, ürünü öne çıkaran işte bu liste derim! Aksesuarları tatmin edici ve bu ürünleri dışarıdan almak isterseniz verdiğiniz paraya eş değer bir ücret çıkacaktır.

Destek Bağlantısı
A101’den Aksiyon Kamerası Alınır Mı?

Teknik açıdan bakacak olursak alınmaz, çünkü VGA kameralardan farksız bir görüntü kalitesi sunmaktadır. Fakat gelin görün ki içinde ki aksesuarları değerlendirecek olursak düşünmeye değer derim. Çünkü aksesuar olarak içeriği daha önce de dediğim gibi tatmin edici. Aksesuarları piyasadan ayrı şekilde almak isteseniz zaten 100 TL üzeri para vereceğinizi garanti ederim. Yani güzel bir aksiyon kameranız varsa ve yedek aksesuar almaya niyetliyseniz aksesuar yerine artık A101 Aksiyon Kamerası olarak anılan, Piranha 1125’i alabilirsiniz.

Veya benim gibi bu aşk bir heves mi sorusunu kendinize soruyorsanız da alınabilir, kendinizi denemek için faydalı olacaktır diyebilirim. Mesela aldıktan sonra ben heves olmadığını anlayarak bir hafta sonra GoPro Hero modellerine bakmaya başladım. Verdiğim para çok olmadığından ve karşılığında aksesuarlar yanıma kâr kaldığından ürünü aldığım için pişman olmadım.

Destek Bağlantısı

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: