A101 Wifi Menzil Genişletici – Mercusys MW300RE

A101 kataloglarında rastladığım ve Wifi alan genişleticiye ihtiyaç duyduğum Mercusys MW300RE cihazı alalı iki aylık süre geçti. Tekrar kataloglarda a101 wifi genişletici ürününü görünce faydası olur ümidiyle paylaşma ihtiyacı duydum. Yine diğer tüm ürünlerde olduğu gibi piyasada ki muadillerine göre çok daha ucuz bir ağ genişletici  olması aklımda soru işareti oluşturmuş olsa da piyasaya çıktığı sıralar Mercusys MW300RE yorumlar yetersiz olduğu için bir dayanak bulunmuyordu fakat diğer ürünlerden aldığım performansa güvenerek Mercusys Ağ Genişletici cihazı satın aldım. Birlikte mercusys ağ genişletici a101 ürününü inceleyelim.

Mercusys MW300RE Teknik Özellikler

A101 wifi güçlendirici özellikleri aşağıdaki gibidir;

Destek Bağlantısı
 • 300 mbps aktarım gücü bulunmaktadır.
 • Üç anteni bulunmaktadır.
 • Prize tak kullan özelliğindedir.
 • Kurulumu kolaydır.
 • Üç yıl garantilidir.
Mercusys A101 Ürünü Alınır Mı?

Yine tedirgin olarak aldığım ürünün performansından gayet memnun kaldıktan sonra cihazı incelerken ürünün aslında TP-Link üretimi olduğunu gördüm. Marka bazen insanlara güven verebiliyor. İşte bu güveni bu detayı öğrendikten sonra tam anlamıyla yaşadım.

Başlarda internet hızımı düşürdüğünü hissediyordum fakat bunun benim hatam olduğunu altyapı firmasını değiştirdikten sonra yeniden kurulum yaparken farklı bir yöntem denerken anladım. Kurulum aşamasının son maddesini yani farklı isim kullanmayı kesinlikle uygulayın. Aksi taktirde internet hızında düşüş yaşanacaktır.

Destek Bağlantısı

300 mbps yeterli mi kısmına takılanlar olacaktır. Tek katlı bir evde yaşıyorsanız yeterli olacağını söyleyebilirim. 240 metrekare içerisinde kör nokta kalmadan bir modem ve bir wifi çoğaltıcı ile kullanabiliyorum. Fakat dubleks veya daha yüksek bir binanın her köşesinde çekim istiyorsanız tek cihaz yeterli olmayacaktır.

A101 Mercusys Menzil Genişletici Kullanımı

Mercusys kurulum aşamasına başlamadan önce, cihaz üzerinde ki üç anteni de yukarı doğru kaldırarak veya çekim istediğiniz noktaya yönelterek prize takın. Burada ki önemli nokta cihazı bağladığınız konum ile modem arasında ki mesafedir. Mesafenin çok uzun olmaması gerekiyor. Aksi taktirde cihazınız olan Mercusys, bağlantı sorunu yaşayabilir. Mercusys güçlendirici kurulumu için aşağıda ki adımları uygulayabilirsiniz.

Destek Bağlantısı
Mercusys ağ genişletici kurulumu

mwlogin.net kurulum için aşağıda ki adımları uygulamalısınız.

 • Cihazının altında WPS tuşu olduğunu göreceksiniz. Bu tuşa kısa bastığınız taktirde WPS bağlantısı yapılacak olup, 10 saniye kadar basılı tuttuğunuzda cihaz resetlenecektir.
 • Modeminizin üzerinde ki WPS tuşuna bastıktan sonra, Mercusys cihazının altında ki tuşa da basın. Sürekli yanan kırmızı ışık yanıp sönmeye başlayacaktır. Bağlantı sağlandığında bu ışık modeme uzaklık durumuna göre turuncu veya yeşil olacaktır.
 • WPS ile kurulumun tamamlanması için modem arayüzün de WPS seçeneğinin aktif olması gerekmektedir. Aksi taktirde bağlantı sağlanamayacaktır.
 • Cihazınızdan Wi-fi bağlantısını kapatın ve Mercusys cihazınızın isminin olduğu Wi-fi ağına bağlanın.
 • Mercusys arayüz sayfası olan mwlogin.net sayfasına giriş yapıyoruz. Mercusys cepten kurulum için de aynı sayfa kullanılacaktır.
 • Yeni şifre oluşturulması istenecektir. Cihaz arayüzü için yeni şifre en az sekiz karakter olmalıdır.
 • Start tuşuna bastıktan sonra karşınıza çıkan kablosuz ağ listesinden modeminizi bulun ve şifrenizi yazarak bağlanmalarını bekleyin.
 • Mercusys Wifi Router kullanırken bağlantı sorunu yaşamamak için karışınıza çıkan ekranda ki Extended SSID alanından modem isminizi silerek yeni isim oluşturun. Böylece konumunuza göre ya modeme ya da wifi çoğaltıcı Mercusys cihazına bağlantı kurabilirsiniz.

Destek Bağlantısı

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: