A101 Karides ve Bim Karides

Karides temizlemek ile pek aram olmadığı için sürekli dondurulmuş almayı tercih ediyorum. Balık Dünyası markasıyla A101’in buzluğunda yerini alan karides özellikle fiyatıyla ilgimi çekti. Aldım ve denedim. Beğenince defalarca kez alarak tükettim. Beğendiğim bir ürünü tanıtmakta geç kaldım diye yine kendime çok kızdım! A101’de karides var mı ve Bim’de karides var mı diye merak edenler ve şaşıranlar için hemen tanıtım yazısına geçelim!

A101 Karides ve Bim Karides

A101 Karidesi mi Bim Karidesi mi?

İkisinin sağlayıcısı ve ürün içeriği tamamen aynı. Tek farkları; isimleri ve dolayısıyla paketleri diyebiliriz. A101 de karidesin markası Balık Dünyası, Bim de karidesin markası Kocaman. Bariz bir sebebi olmasa da sanırım ilk olmasının etkisi olacak ki sürekli A101 karides alanlar grubundanım. Bime gelen karides ile aynı olmasına rağmen, ilk olması benim için önemli. A101 karides nasıl ve Bim karides nasıl sorularının cevabını böylece almış olduk.

Destek Bağlantısı

Bim Karides Fiyatı ve A101 Karides Fiyatı

Ne demiştik? İçeriğinin aynı olması gibi fiyatları da aynı. 500 gr karides iki marketler zincirinde de 15,9 TL olarak ücretlendirilmekte. Tabi bu fiyat Aralık 2020 tarihi için geçerli. İlerleyen sürede ne olur, nereye gider bilemeyiz. Yani A101 karides ne kadar sorunun cevabını sürekli güncellemem muhtemelen, güncel fiyata marketlerden ulaşabilirsiniz.

A101 Karides Yorum

Aynı olması sebebiyle A101 Karidesi için yapacağım yorum aynı zaman da Bim Karides yorumu olacaktır. Öncelikle bir konu da anlaşalım. Aldığınız karides jumbo karides değil. Bundan dolayı pişirdim minicik kaldı durumu karşısında şok olmamalısınız. Aldığınız ürün Çim Çim Karides. Avlanması yasak olan yavru karides grubundan değildir, fakat çatal bıçakla yiyebileceğiniz bir karides türü de değildir. Gayet minik ve gayet lezzetli bir deniz ürünüdür. Jumbo karides fiyatının balıkçılarda 150 lira civarlarında olduğunu düşünürsek, fiyat/performans olayına girmeye gerek bile duymuyorum. Fiyatına göre gayet başarılı ve lezzetli bir karides tüketmiş olacaksınız. Karides Bim den veya Karides A101 den alınır mı? Evet alınır.

Destek Bağlantısı

A101 Karides Tarifi

A101 karides temizleme işini sizler için zaten yapmış olacak, yeni A101 et karides olarak paketlenip dondurularak mutfağınıza getiriyor. Bundan dolayı karidesin görüntüsünü ve kabuğunun dokusunu sevmeyenler için dondurulmuş ürün almak çok mantıklı olacaktır. Karides küçük olduğu için her türlü pişirmeye uygundur. Peki; A101 karides güveç olur mu, Bim karides güveç olur mu, A101 karides nasıl yapılır, Bim karides nasıl pişirilir sorularını da yanıtlayalım.

A101 Tavada Karides Tarifi

A101 dondurulmuş karides ve Bim dondurulmuş karides için favorim kesinlikle çim çim karidestir. Küçük olmasının dezavantajını avantaja çevirebileceğiniz bir tarif.

Destek Bağlantısı

Tavada Karides Malzemeleri

Tereyağı, pul biber, sarımsak, limon, tuz, maydanoz, karides

Tavada Karides Yapılışı

Karidesi buzları çözülecek şekilde yıkayarak, süzgeçte süzüyoruz. Tereyağını tavada erittikten sonra sarımsağı ekliyoruz. Sarımsağı iki dakika kadar tereyağında kavurarak üzerine pul biber ekliyoruz ve süzülen karideslerimizi tavaya döküyoruz. Beş dakika kadar karidesi pişirerek üzerine bir tam limonun suyunu ekliyoruz ve limon suyu özdeşleştikten sonra tuzunu ekliyoruz. Lezzetine kavuşmuş olan karidese doğradığınız maydanozu da ekleyerek bir dakika daha pişirip afiyetle yiyebilirsiniz.

Destek Bağlantısı

A101 Karides Güveç Tarifi

Yine beğendiğim ve damak tadıma hitap eden bir tarif! Güveç ile değerlendirerek yine küçük olan boyutu avantaja çevirebilirsiniz.

Karides Güveç Malzemeleri

400 gr çimçim karides, 2 diş sarımsak, 2 tane çarliston biber, 8 tane çeri domates, 2 tane domates, 1 tane soğan, 150 gr rendelenmiş kaşar peyniri, kekik, tuz, karabiber, limon, zeytinyağı

Destek Bağlantısı

Karides Güveç Yapılışı

Soğan, biber ve domatesleri küp küp doğrayıp, sarımsağı ince ince kıyın. Tavaya tereyağını ekleyin ve eritin. Eriyen yağın içine sarımsakları ekleyip bir kaç dakika kavurun. Kaşar peyniri hariç diğer malzemeleri de tavanın içerisine alarak soteleyin ve karışıma karidesleri ekleyin. Limon kabuğu ve taze kekiği de karışımın içerisine ekleyerek karıştırın. Limon kabuğu yerine limon suyu da tercih edilebilir. Baharatları da ekleyin ve karışımı güvece alın. Güvecin üzerine de rendelenmiş kaşar peynirini gezdirin ve fırınladıktan sonra afiyetle yiyin!

Destek Bağlantısı

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: