Hakkımda

İnsanın kendini ve öne çıkan özelliklerini tanımlaması bir hayli zor doğrusu. Biraz abartsan yalana kendi inanmıyor, biraz mütevazi davransan az kalıyormuş gibi hissediyorsun. Kelimelerin sihrini cümlenin doğru yerine serpiştirmek önemli sanırım. Öyleyse kelime denizinde demir alma vakti, vira bismillah;

Hayatıma şekil verenler

Web Tasarım

Piyasada ki herkesi kendime eğitmen edinip, her makaleyi ilmime kitap kabul ettiğim, mektebine gitmediğim, hobi olarak başladığım, eş dost işini aşıp, eşin dostun eşine dostuna ilerledikçe ticari kaynak olarak gördüğüm meziyettir.

Beşiktaş

Hayatımızın eksilen her yerine biraz daha Beşiktaş koyduk. Ya olmasaydı? İnsan bir şeylere inanmak istiyor ve inandığı şeyi sığınak olarak kullanıyor ya? İşte tam öyle bir şey. Bu alanda manevi olarak Yaradan’a sığın diyenler olacaktır, o durum ile ayrı mevzulardan bahsediyorum. İyi ki Beşiktaş’lı doğdum, iyi ki Beşiktaş’lıyım!

Liderlik;

Nedense aklıma hep bu replik geliyor;

– İbraam şişeleri sarhoşa götür oğlum.

+ Ya buba ders çalışıyom!

– Sıçarım dersine! Sanki apartman yöneticisi olacaksın pezevenk!

Kapıcılar Kralı

Liderlik eğitimle ve kendini geliştirmekle  mi olur, yoksa doğuştan gelen bir özellik midir? Tavuk mu yumurtadan çıkmıştır, yumurta mı tavuktan?

Kesinlikle doğuştan gelen bir özellik olduğuna inanmıyorum. Kimse lider bebek olarak dünyaya gözünü açamaz. Fakat büyürken aile ortamı, mahalle ortamı, okul ortamı, sosyal çevre durumu gibi durumlar çocuğun liderlik özelliğinin gelişimi için kendini ilk tanımaya başladığı andan itibaren gelişme gösteren özellikler arasındadır. Yani değerli ebeveynler; ne ekersen, onu biçersin. Çocukken ezersen, güven duymazsan, kendi kararlarını aldırmazsan, sorumluluk vermezsen, genç yaşta ne verirsen ver, ne kadar uğraşırsan uğraş olmaz.

Furkan Başkak kimdir?

Furkan Başkak

Furkan Başkak 3 Şubat 1992 tarihinde, Malatya ilinde doğdu. Yerel gazetelerde ve çeşitli yayın organlarında köşe yazısı, makale ve şiir yayınladı. Furkan Başkak deneme türünde ki ilk eseri “Yüksek Promil Hüzünlüyüm” kitabını yayınladı.

Fırat Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği okurken, ilgi alanlarını keşfederek bölümünü tamamlamadı. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü ile tamamladı. Profesyonel iş hayatına çağrı merkezinde yönetici olarak devam etmekte. 2011 yılından itibaren birçok üniversitede, sivil toplum kuruluşunda ve dernekte “Liderlik Modelleri“, “İkna Etme Gücü” ve “Her Yerde Liderlik” seminerleri düzenledi.

Tekrar Görüşelim

Dünya küçük kabul ediyorum. Fakat tekrar buluşabilmeyi ihtimallere bırakmak istemem. Bir tık ile yeni yazılardan haberdar olun.

Diğer 1.820 aboneye katılın