Kadının Aldattığı Nasıl Anlaşılır?

Düşlerindeki kadınla tanıştığın zaman, düşündüğün son şey, hatta belki aklına dahi gelmeyecek olan şey seni aldatırsa ne olacağıdır. Yaradılış gereği, insanlar hayatlarını paylaşmak gibi ortak bir hedefle bir araya gelirler, ancak bazen insanların genelde anlamadıkları nedenlerle, bir partner diğerinden soğur ve uzaklaşır.

Aldatmak neden ayrılıp, temiz bir başlangıç yapmaktan daha kolaydır? Yoksa bu daha mı cezbedici geliyor? Ya da ayrılmak için yeterli gücü kendinden mi bulamıyorsun? Sanırım bu soruların cevabını kimse gerçekten bilmiyor, ancak diğer partnerin ne olduğunu ve bunun gerçekten doğru olup olmadığını merak etmesi yeterince yaygındır. Yani bildiğiniz gibi, aynaya bakmadan yargılamak daha kolaydır.

Destek Bağlantısı

Diğer partnerin, partnerinin aldattığını bilmeden çok önce bir şeylerin yanlış olduğu hissine kapılması da normaldir. Çünkü ne zaman su içtiğini bildiğiniz bir insanın değiştiğini görürsünüz. Ancak bu durumu açık bir şekilde sormadan doğrulamak zordur! Sormak demişken, genelde sormayız. Çünkü öncelikle sen ona yakıştıramazsın, aynı zamanda cevabından korkarsın.

İşte bu soruyu soramayanlar için; kız arkadaşım beni aldatıyor mu sorusunu kendine soranlar için bunu anlamanın tecrübe ile sabit aldatma belirtileri nelerdir sorusunu anlamanın 10 yolu. Bu yazılanları paranoya ile aranıza bir çizgi çekerek gözden geçirmenizi rica ediyorum. Olağan bir değişim de söz konusu olabilir.

Destek Bağlantısı
Kız arkadaşının aldatmasının belirtileri

Kız arkadaşının aldattığı nasıl anlarsın?

Size ayırdığı zamanı azalır

Bir zamanlar samimi ve eğlenceli ilişkiniz birdenbire o kadar soğuk oluyor ki buna bir türlü anlam veremiyorsunuz. Kız arkadaşınız sizinle zaman geçirmek istemiyorsa veya size günlük programınız hakkında soru sormuyorsa, bunun nedeni günlerini başkalarının programlarıyla doldurması olabilir.

Genelde bitmeye yakın veya bitmiş bataryalar, trafiğin sıkışık olması, spor salonunda daha fazla zaman geçirilmesi yani geç gelmek veya hiç gelmeden görüşmeleri ötelemek gibi mazeretler sadakatsizliğin belirtisidir.

Destek Bağlantısı

Buna bir madde de tekrar değineceğim fakat bu konu kapsamında da değerlendirilebileceği için; günlük planlarını veya nerede olduklarını paylaşmayı azaltırlarsa veya tamamen bırakırlarsa yanlış giden bir şeyler vardır. Sizinle olmak istemese de, sizi incitmek de istemiyor ve bu bir girdaba sebep oluyor.

Dikkatini toparlayamaz

Bir zamanlar her konuda çok özenli olan kız arkadaşın, bugünlerde gözlerinin içine pek bakmıyor gibi görünüyor. Kendini anlattığın şeyleri tekrar ederken buluyorsun çünkü aslında o seni dinlemiyor. Onun için sohbete odaklanmak hayli zor zor ve her zaman omzunun üzerinden etrafa bakıyor. Bir kadın sizi aldatıyorsa, ilişkinizin birçok yönden koptuğunu göreceksiniz. Partnerinizin davranışları değişmeye başlarsa, bu direkt olarak sadakat ile alakalı olabilir.

Destek Bağlantısı

Bu aslında sizi korumak için değil, nihayet sizinle arasında olan bir şeyleri kopardığında kendisini suçlu hissetmesini önlemek içindir. Eğer sizi kendi içinde uzaklaştırdıysa, veda etmesi onun için daha kolay olacaktır. Ya da gidecek cesareti olmadığına karar verirse, sizi uzaklaştırmak onun işini daha da kolaylaştırır.

Giyim tarzını veya saçını değiştirmek ister

Kız arkadaşınız yıllarca bir tişört ve kot pantolonla dolanıyorsa, kanepede saçları dağınık bir şekilde oturuyorsa ve dışarıda bir gece geçirmek için fazla çaba sarf etmiyorsa ve sonra aniden görünüşünü tekrar umursuyorsa, kesinlikle yanlış giden bir şeyler vardır ve aldatma veya aldatma eğilimi belirtileri başlamıştır.

Destek Bağlantısı

Bu saçı için de geçerlidir. Bir kadının saçları kesinlikle onun o an yaşadığı psikolojisi ile alakalıdır. Kız arkadaşınız veya eşiniz uzun süredir aynı saç kesimine sahipse, ancak aniden yeni ve cesur bir saç kesimi yaptırdıysa veya yaptırmayı düşünüyorsa bu başka bir kişiyi etkilemek için bir çaba gösterebileceği anlamı taşıyor olabilir. Amerikalı aile terapisti olan bir psikolog doktor ise işi daha da can alıcı haliyle anlatıyor; “Partneriniz eve gelir ve normalden daha uzun bir duşa girerse, herhangi bir aldatma kanıtını siliyor olabilir.”

Bu değişimler ile elbette, kendine güvenini yeniden buluyor ve tazeliyor olabilir ama değişikliğin farklı bir nedeni de olabilir. Başka biriyle görüştüğünden ve ona iyi görünmek istediğinden şüpheleniyorsanız, haklı olabilirsiniz.

Destek Bağlantısı

Arkadaşları ile olan görüşmelere davet etmez

Kız arkadaşınızın sizi aldatıyor olabileceğinin bir işareti de aniden arkadaşlarıyla daha fazla zaman geçirip sizi bu görüşmelere davet etmeyerek, evde bırakmasıdır. Sizi dışarı davet etmiyorsa veya evde kalıp maçı izlemenizde ısrar ediyorsa, endişelenmekte haklı olabilirsiniz.

Aldatan kişilerin arkadaşları bu sadakatsizliği genellikle en başından beri bilirler ve muhtemelen kendi arkadaşlarınız da bu durumu sizden çok önce öğrenirler. Bu bilgi, gerçeği öğrenen kişilerin, kendilerini çevrenizde rahatsız hissetmesine neden olacaktır.

Destek Bağlantısı

Konumuza dönecek olursak, aldatan kız arkadaşınız size bu görüşmeyle ilgili tüm detayları da vermeyecektir. Kimin orada olacağından emin değilim, ne zaman evde olacağından emin değilim, planın ne olduğundan emin değilim. Bunların hepsi masum oynamaya ve ilişkisini gizlemeye çalıştığının işaretleri olabilir. Sorgulamaya devam etmekte ısrar ederseniz, kızacaktır çünkü sizi gerçekte olanlardan uzak tutması onun için daha kolay gelmektedir.

Gelecek hakkında konuşulanlar farklılaşır

Önceden gelecek hakkında konuşurken genelde biz kelimesini kullanıyordur, ancak şimdi tek başına yapmak istediği şeyler hakkında konuşuyorsa bu iyiye işaret değildir. Çünkü size bir şeyi vadetmek istemez, bir söz verilirse, bundan caymak ve ayrılmak zorlaşacaktır.

Destek Bağlantısı

Yani kız arkadaşınız sizi planlarına dahil etmiyorsa, bunun iyi bir nedeni vardır; birinin sizi aldattığından şüphelenmenin bir kısmı, partnerinizin olayların neden böyle olduğunu açıklamada çok iyi olabilmesidir. İlişkinizde uyanık değilseniz, partneriniz siz uyumaya devam ederken çekip gidebilir.

Gelecek hakkında ki konuşmalar sadece evlilikten ibaret değildir. Örneğin; tatil için yaptığınız rezervasyona erken ödeme yapmakta dahildir. Çünkü partneriniz bunu bile kabul etmeyebilir veya eviniz için ortak kullanabileceğiniz bir eşya seçimi yapmakta zorlanacaktır, kim kullanmayacağı eşyayı seçmek ister ki?

Destek Bağlantısı

Telefonuna daha fazla odaklanır

Yanlış olmasın, tabi ki bugünlerde herkes telefonları ile fazla zaman geçiriyor, ancak sizinle konuşmak yerine sosyal medyada gezinmeyi veya kısa mesajlara yanıt vermeyi seçiyorsa, onun nedenlerini sorgulamakta haklısınız. Çünkü telefonda fazla zaman geçirmek ve telefonda bir şey saklamak aldatmanın bir işareti olabilir.

Aldatan kişiler yanınızdayken şüpheli aramalara cevap vermekten veya mesajları okumaktan kaçınmaya çalışıyor olabilirler. Bunu yaptığının farkında bile olmayabilir, ancak bir ilişkisi varsa, en son Instagram hikayesi fotoğrafını güncellemekten başka bir şey yaptığı varsayımıyla savunmaya geçeceğine ve hakarete uğrayacağınıza bahse girebilirsiniz.

Destek Bağlantısı
  • Aldatan kişiler telefonlarını ve bilgisayarlarını eskisinden daha sık kullanma ve sanki hayatları buna bağlıymış gibi onları korumaya çalışırlar.
  • Partnerinizin telefonu ve dizüstü bilgisayarı daha önce şifre yokken şimdi şifreliyse, burada da bir sıkıntı vardır. 
  • Partneriniz genelde günlük olarak mesajları silmeye ve günlük olarak sosyal medya da arama geçmişini temizlemeye başlar.
  • Partneriniz telefonunu elinden asla bırakmazsa, daha önce böyle bir alışkanlığı yokken banyoya götürürse, burada da bir sorun vardır.

Cinsel ilişkiniz düzensizleşir

Son zamanlarda, onun sekse ilgi duymasının gittikçe zorlaştığını veya seks için daha fazla efor gösterdiğini hissediyorsunuz. Bu bir sadakat belirtisi olabilir. Çünkü ilişkinizdeki cinsel aktivitenin hem azalması tehlikeli bir durumdur. Partneriniz başka birini düşündüğü için daha ilişkiye girebilirsiniz veya olayları örtbas etmeye çalıştığı için normalden daha fazla ilişkiye giriyor olabilirsiniz. Bu arada tabi ki ilişkilerde dalgalanmalar olur, ancak sizden uzaklaştığını ve yakın olmak istemediğini hissediyorsanız burada da bir sorun vardır.

Onunla fiziksel yakınlık konusundaki endişeleriniz hakkında konuşmak ve ona neler olduğunu sormak bence en iyi fikirdir. Çünkü vereceği yanıtıyla sizi aldatıp aldatmadığını anlayabileceksiniz. Ya size şu anda psikolojik olarak zor zamanlar geçirdiğini söyleyecektir ya da bunu gündeme getirdiğiniz için sinirlenecektir.

Destek Bağlantısı

Yalanlarını yakalarsınız

Kiminle olduğu ya da ne zaman ve nerede olduğu hakkında size yalan söylerken yakalamışsanız tekrar ona güvenmek zor olacaktır. Bunu anlamak ise çokta zor olmayacaktır. Daha önce de dedim ya, ne zaman susayacağını bile bildiğiniz bir insanın yalanlarını yakalamak çokta zor olmayacaktır. Bu yalanlar ise aslında aldatma bahaneleri olacaktır.

Tabi kadınlar kadar zeka dolu varlıklar ve erkekler kadar düz mantık varlıklar söz konusu olunca söylenen yalanları yakalamak zor olabiliyor. Çünkü kabul edelim ki, kadınlar bizlerden çok daha zekidir. İnsanlar hiç bir zaman yalancı olarak ifşa edilmek istemezler ve sadece bu yüzden bile olsa aldatmaya devam etmek daha kolay gelir.

Destek Bağlantısı

Soru sorduğunuzda aniden sinirlenir

Hayal kırıklığı noktasına geldiyseniz ve neler olduğu hakkında onunla konuşmanız gerektiğini hissederseniz ve sizi aldatıyorsa, siz ilişkinize dair soru sormaya başladığınızda kızacaktır. Açıklanamayan ve ani ruh hali değişimleri de aldatma belirtisidir.

Bu sorulara maruz bıraktığınız için siz suçlu olacaksınız ve suçun getirdiği yükü omuzlarından atarak sizin omuzlarınıza bırakacaktır. Çünkü aldatan insanlar için en kolay yük suçu başka omuzlara bırakmaktır. Yalan söyleyen ve gerçeği gizlemeye çalışan insanlar kendilerini ve bütünlüklerini güvende tutmak için büyük çaba sarf edeceklerdir. Bu durum kişisel değildir gerçekle yüzleşememeleri ile ilgilidir.

Destek Bağlantısı

Normalden daha gergindirler

Sadece şakalaşmak istediğinizde bile normalden daha huysuz veya gergin görünüyorlarsa bunda da bir sorun olabilir. Eylemleriyle ilgili büyük bir suçluluk duygusu yaşıyor olabilir ve bu duyguları üzerine yansıtacak ve kendinizi olduğunuz gibi hissetmenizi sağlamaya çalışacaktır. Gerginliği vücut diliyle anlamakta mümkündür.

Gerginlik, birçok insanın kendisini ve diğer kişiyi korumak için kullandığı bir savunma mekanizmasıdır. Bu savunma mekanizması ile, seni aldatmasına rağmen, seni gerçekte olanlardan korumaya çalışacak kadar da önemseyecektir.

Destek Bağlantısı

Toplu çıkarım;

Paranoyak bir yaşama sahip olmak insanı psikolojik olarak çok yormaktadır ve yanlış bir şey yoksa dahi yanlış kararlar verilmesine sebep olabilir. Tüm bu yazılanlar sonucu aldatma gibi bir şey olmayabilir, ancak bu maddeler sizin ilişkinizde de varsa kesinlikle sizin ve kız arkadaşınızın konuşacak çok şeyi var demektir.

Aynı zamanda aldatma affedilir mi diyecek olursanız, bunun bir cevabı yoktur size, sevginize ve vicdanınıza bağlıdır.

Destek Bağlantısı

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: