Work – Life Dengesi İçin Mobil Uygulamalar

Akıllı telefonlar. Bugün hemen herkes akıllı telefon kullanıyor. Bu cihazlar e-posta okumak, sosyal medya platformlarını takip etmek ve internet kullanmak için bizlere oldukça yardımcı olsa da, yine onlar yüzünden bazen işten hiç uzaklaşamayacakmışız gibi hissetmemize neden olan da onlar.                                                                  

Ancak akıllı telefonlar yardımıyla iş yaşam dengesini koruyabilir, kendinize daha fazla vakit ayırıp daha mutlu olabilir, neticesinde daha verimli biri olabilirsiniz.

Destek Bağlantısı

Bu dengeyi kurmak ve zamanınızı daha iyi değerlendirebilmeniz için yardımcı olacağını düşündüğümüz dört uygulama seçtik.

BANKACILIK UYGULAMANIZ – N26

N26 uygulaması Avrupa bankacılık lisanslarına sahip, Boffin ve Avrupa Merkez Bankası tarafından regüle edilen bir uygulama. Kayıt olmak çok kolay ve her onaylı kullanıcı Maestro ya da Mastercard ile ücretsiz bir banka hesabı açabiliyor. Uygulama yüksek maliyetli işlemleri önlemek için TransferWise kullanıyor. Hızlı işlemler için MoneyBeam kullanıyor. Apple Pay entegrasyonu var ve günlük kullanım için daha pek çok işlevsel özellik sunuyor.

Destek Bağlantısı
https://n26.com/en-eu/bank-account/

EGZERSİZ UYGULAMANIZ – Sworkit  

Sworkit her seviyede fitness yapmak için mükemmel bir uygulama. Beş dakikadan bir saate kadar istediğiniz uzunlukta egzersiz programlarını seçebiliyorsunuz. İster yoga, pilates ister ağırlık antrenmanı veya kardiyo yapın. Dilerseniz ekipmansız kişiye özel spor programı da geliştirebilirsiniz. Bu uygulama spor salonuna gidecek vakit bulamayan kişiler için ideal. Ücretsiz olarak indirip, uygulama içi satın almalar yapabilirsiniz.  

KİŞİSEL ASİSTAN UYGULAMANIZ – ToDoist

Todoist, yaptığınız her şeyi tek bir yerde tutmanızı sağlayan bir “yapılacaklar listesi” uygulaması. Tüm listeleri tek bir yerden takip ederek neleri kaçırdım acaba diye endişe etmekten kurtulacaksınız. Kendinize ait listeler oluşturabilir, projeler, görevler ve alt projelerinizi düzenleyebilirsiniz. Bu görevlerin tamamlanması gereken tarihleri girebilir, renklendirme sistemi kullanarak görevleri önceliklendirebilir, kategorilendirebilirsiniz. Daha pek çok özelliği olan uygulamada en öne çıkanlar: Günün Özeti ya da Gelecek Haftaya Gözat, Son Tarihleri Hatırla, Kendin İçin Vakit Ayır.

Destek Bağlantısı
https://en.todoist.com

YAŞAM KALİTESİ UYGULAMANIZ – Way of Life

Way of Life uygulaması ile iyi alışkanlıklar edinip kötü alışkanlıklardan kurtulabilirsiniz. Günde sadece birkaç saniye ayırarak Way of Life’ın benzersiz renklendirme sistemi ile günlük rutinlerinizi takip edebilirsiniz. Uygulama hareketlerinize dair daha fazla bilgi topladıkça, yaşam biçiminizdeki olumlu ve olumsuz eğilimleri kolayca tespit edebilecek ve “Yeterince uyku alıyor muyum?””Ne kadar hızlı yemek yiyorum?”ve hatta “Bu ay kötü film izleme kotamı doldurdum mu?” gibi bazı önemli soruların yanıtlarını görebileceksiniz:

https://wayoflifeapp.com

Destek Bağlantısı

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: