Van – Güneşi Özleyenlere

Bu aslında bir gezi veya tanıtım yazısı değil. Yıllar sonra, haber sitesinden yapılan bir yorum sonrası gelen bildirim ile karşıma çıkan haberi tekrar görünce yaşadığım duygusal anların kaleme dökülmesi.

Hayatımın her alanında olduğu gibi, üniversite yıllarımda Beşiktaş peşinde koşmakla geçti. Fırat Üniversitesinde kurduğum Beşiktaşlılar Topluluğu ile o kadar güzel, kötü, sinirli, kavgalı, duygulu anlar yaşadım ki, hepsini yazmaya kalksam belki hiç bir zaman okunmayan ama kütüphaneden eksik edilmeyecek ciltlerce kitaplar çıkar ortaya.

Destek Bağlantısı

Sene 2011; o acı deprem yaşandı. Hatırlarsanız haber izleyemez olduk, insanlık dramıydı. Tam 601 kişi hayatını kaybederken, 4.152 kişi yaralandı. Haberlerden gözümde kalan sahneler; çıplak ayaklarıyla yerde ki karları ezen çocuklar, tipi yağarken çadırda yaşam savaşı veren insanlar… Hani derler ya; “Allah düşmanımın başına vermesin.”, tam olarak öyle bir şey.

Yardımlar yağdı, toparlandı, hatta unutuldu derken sene 2014; haberleri takip ederken Van’da yaşayan bir aileyi buldum. 3 sene önce gördüğüm sahne ile aynı sahne. Sanki üzerinden hiç zaman geçmemiş gibi. Sonra biraz araştırdım, her yerde olduğu gibi orada da para konuşmuş, zenginler yine zengin, fakirler yine fakir. Tek olumlu fark; bu sefer çadır değil, tuğladan örme, branda ile üzeri kapatılmış 4 duvar içerisinde yaşam savaşı veren insanlar.

Destek Bağlantısı

Bir şeyler yapmalı! Hani gidip ev kurulamaz ama bir şey yapmalı derken kulüp toplantısında paylaştım durumu. Ben gibi, her insan gibi, her Beşiktaşlı gibi gözlerinde ki ışığı gördüm ve vira bismillah diyerek kolları sıvadık. Amacımız küçük çaplıydı, iki bebeğe battaniye sağlarsak ne mutlu bize derken, Elazığ halkı ve Fırat Üniversitesi öğrencileri öyle bir kanat açtı ki, değil 2 çocuk, 2 çocuklu 4 kişilik aileden tam 12.000 aileye yetecek kadar kışlık giyecek temin ettik.

Daha önce Beşiktaş taraftarları tarafından sahaya forma, atkı atılarak yapılan yardımlardan ötürü Beşiktaş’a sempatisi olan Van’lı vatandaşlarımız bizi her gördüğü yerde kornalarla selamlayarak dağıtım konusunda desteklerini esirgemediler.

Destek Bağlantısı

Sonra bir daha dedim ki; “İyi ki Beşiktaş var ulan!”

Haberler.ComHabere Git
Memurlar.NetHabere Git
Vansesi GazetesiHabere Git
Yüksekova Haber Habere Git

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: