Starcom 150 PSI Metal Kompresör Nasıl? (Bim Ürünü)

Doğaya olan tutkum, her zaman huzur vermemenin yanı sıra bazen çok ciddi strese girmeme de sebep olmakta. Mesela evden ve hatta evlerden çok uzak bir yerde saatlerce balık tutmanın huzurunu toplayıp, eşyaları yüklenip, çakıl, kum, mucur, kaya dolu stabilize yoldan evine doğru tıngır mıngır giderken, asfalt yola çıktıktan sonra direksiyonun bir tarafa doğru çektiğini hissedebilirsiniz ve hemen sonrasında da teker döndükçe “şap şup” seslerini duyabilirsiniz. Bu anda düşünmemiz gereken tek şey “en yakın lastikçi nerededir?” olmalıdır.

Balık avı için gittiğimiz yerde gecenin bir vakti, belki de sadece bizim ve çevremizin bildiği bir yerde başımıza geldi ve medeniyete olan uzaklıktan dolayı aklımıza ilk gelmesi gereken hiç bir şey gelmedi. Depolanan tüm huzuru bir anda yitirdik ve huzursuzluk sardı dört bir tarafımızı. Nereden destek alacağımızı bilemezken, aklımıza her tarafı buram buram tedbir kokan arkadaşımız geldi (muhtemelen okuyacaktır bu yazıyı, iyi ki varsın S.Y.) ve kendisini aradık. Tabi ki yanıltmadı bizi ve bulunduğumuz yere bagajı evinden daha çok eve benzeyen sedan arabası ile geldi. Metal gövdeli uzun bisiklet pompasını çıkardı ve el ile olabildiğince hava basmaya çalıştık fakat ne yazık ki sonuç hüsran. İmkânsızlıktan inmiş lastiğin üzerinde de bir süre gelmemizin de etkisi ile lastik iyice kendinden vazgeçmiş olacak ki arabayı müsait bir yere çekip, jandarmaya durumu bildirip, gündüz yardım ile beraber tekrar dönmek üzere oradan diğer arabayla ayrılmaktan başka bir çözüm bulamadık.

Destek Bağlantısı

Bu durum her an her şeyin olabileceğini tekrar hatırlatmış olacak ki aktüel sayfalarını incelerken Starcom 150 PSI Metal Kompresör ürününün Bim’de satıldığını gördüm. Olay taze yaşanmışken, tekrarı olmaması dileğiyle gidip hemen aldım ve zor durumda kalmadan önce çözüm olabiliyor mu diyerek denedim ürünü. Memnun kaldığım için tecrübelerimi size aktarmak istedim.

Teknik özellikleri

  • 12V çakmak şarjlı
  • Analog basınç göstergesi (Max. 150 PSI)
  • 4 farklı başlıklı otomobil, bisiklet, top şişirme aparatı
  • 2 yıl garanti

Teknik özellik, dış izlenim olarak yeterli geldi. Yazılan her şey de doğru. Peki bunu nasıl kullanacağız?

Destek Bağlantısı

Kullanımı

Stacom Hava Kompresörü kutu içerisinden çıkan çakmaklık girişini aracın çakmaklık girişine taktıktan sonra yine kutu içerisinden çıkan uygun başlık ile hava basmak istediğiniz eşyaya klipsi ile kolayca takabilirsiniz.

Kullanıcı deneyimim; ürün sadece 75 TL ve bu fiyatıyla sanayi tipi kompresör özelliği bekliyorsanız derhal terk edin sayfamı. Ama tabi ki az da olsa para verip karşılık bekleyen biz tüketiciler için tek kelime ile harika bir deneyim sunduğunu söyleyebilirim.

Destek Bağlantısı

Denemek için Peugeot 206+ aracımın lastiğini indirdim. 16 PSI’den 32 PSI’ye 13 dakika süren biraz gürültülü bir süreç sonrasında lastiğim yola çıkmaya hazır hale geldi. Ürün tabi ki ısındı fakat çalışma süresi de düşünülünce göz ardı edilebilir bir sıcaklık olarak düşünebiliriz.

Bu sonuç gece yolda kalıp, metal pompa ile soğuk havada terleyerek hava basmaya çalışan ve sonuç alamayıp aracı orada bırakıp yorgun argın dönmek zorunda kalan ben için tek kelime ile harika!

Destek Bağlantısı

Uzun yol sürücüleri, kamp, av severler için bagajınızda durması gereken küçük bir kutu olmalıdır.

Unutmamalı; nerede ne olacağı belli değil.

Destek Bağlantısı

Not: Faydalı Bilgiler kategorisinden ziyade Gezi Rehberi kategorisini bu ürün için uygun görüyorum, çünkü gözümde kamp çantasıyla aynı öneme sahiptir.

Destek Bağlantısı

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: