Netflix Bilinmeyen Özellikler

Netflix kısa sürede piyasada ciddi bir kitle kazandı ve içeriğini zenginleştirdikçe gün geçtikçe daha fazla kitleye hitap eder oldu. Herkes gibi bende Netflix hakkında çok araştırma yaptım ve gerek Netflix dizileri, gerek Netflix filmleri hemen her içeriğinin sıkı takipçisi oldum. Netflix yazılımları desteklemesinden dolayı Netflix az bilinen özellikleri her gün, gün yüzüne çıkmakta ve kullanıcı deneyimini arttırmaktadır.

Netflix hileleri de diyebileceğimiz işte Netflix’in az bilinen tüyoları!

Destek Bağlantısı
Netflix Birden Fazla Kişi İle İzleme!

Netflix Party uygulaması ile arkadaşlarınız ile uzaktan bağlantı kurarak eş zamanlı olarak birlikte dizi/film izleyebilirsiniz! Netflix’te birden fazla kişi aynı anda aynı içeriği Rabbit uygulamasını da kullanabilirler.

Netflix Fazla İnternet Tüketiyor!

Netflix internet kotanızdan daha az götürsün istiyorsanız bunun da çözümünü sunmuştur. Ayarlardan “Cellular Data Usage” sayfasında “Save Data”yı seçerek kullanılacak hücresel veri miktarını ayarlayabilirsiniz. Netflix video kalitesi değişkenlik gösterecektir.

Destek Bağlantısı
Netflix Altyazı Rengi/Boyu Değiştirme

“Subtitle Appearence” ayarlarına girerek Netflix altyazı ayarlarını değiştirebilirsiniz. Ben sadelikten yana olduğum için hiç bir özelliği değiştirmeden kullanma taraftarıyım.

Netflix Birden Fazla Altyazı İle İzleme

NflxMultiSubs (Netflix Multi. Subtitles) chrome eklentisini kullanarak Netflix keyfinize hem Türkçe hem İngilizce altyazı ile devam edebilirsiniz. Netflix dil öğrenirken bu eklenti ile faydalı olacaktır.

Destek Bağlantısı
Netflix “İzlemeye Devam Ediyor Musunuz? Uyarısını Kaldırma

Never Ending Netflix adlı Chrome uzantısı sayesinde iki bölüm arasında duraklamadan, ‘İzlemeye devam ediyor musunuz?’ sorusuna takılmadan saatlerce Netflix’in tadını çıkarın.

Netflix Otomatik Oynat Özelliğini Kapatma

Yukarıda ki maddenin tersine bazen bir sonraki bölüm otomatik oynatmasın diyorsanız buna da çözüm var! “Plat next episode automatically” seçeneğini kapatarak otomatik oynatmayı kapatabilirsiniz.

Destek Bağlantısı
Netflix Ekran Döndürme

Neden kullanılır bilmiyorum ama Netflix ekranı döndürmek isteyenler “Netflix Flip – Rotate Netflix in Your Browser” Chrome eklentisini kullanabilirler.

Netflix IMDB Puanlarını Görme

IMDb Ratings for Netflix adlı Chrome uzantısını indirerek Netflix’te bulunan dizi ve filmlerin anında IMDb puanlarını görebilirsiniz.

Destek Bağlantısı
Netflix Yükleme Hatası Çözümü

“Shift + Ctrl + Option + S” kombinasyonunu kullanın ve bit hızını düşürün. Böylelikle yükleme hatası çözüme ulaşmış olacaktır.

Netflix Renk/Kontrast Ayarı

“Video Adjust for Netflix” Chrome eklentisi ile Netflix renk ayarını yaparak, kontrastı da değiştirebilirsiniz.

Destek Bağlantısı
Netflix’i İnternet Yokken İzlemeye Devam Et!

Netflix’in uygulamasında dizi ve filmleri “download” tuşu ile indirdikten sonra çevrimdışı izleyebilirsiniz.

Netflix Profil Fotoğrafı Değiştirme

Netflix profil fotoğrafınıza göre size öneri listesi sunuyor! Bunu bilmiyorsanız öğrendiniz, hemen farklı karakterler seçerek değiştirin profil fotoğrafınızı.

Destek Bağlantısı
Netflix Roullette ile Otomatik Dizi/Film Seç!

Ne izleyeceğini bilmeyenler için geliştirilen uygulama ile size Netflix önerisi üretmektedir. Bu arada Güncel Netflix Dizi Önerileri yazımı da okumalısınız! Burada da kararsız olan herkes için yeterince içerik bulunmaktadır.

Netflix Kategorileri Genişletme

Görünür kategoriler size yeterli gelmiyor ve daha detaylı arama yapmak istiyorsanız bilinmeyen Netflix kategorileri için “http://www.netflix.com/browse/genre/” burayı kullanabilirsiniz.

Destek Bağlantısı
Netflix Kısayolları
  • Boşluk tuşu: Durdur/Oynat
  • Enter: Durdur/Oynat
  • F: Tam Ekran
  • Esc: Tam Ekrandan Çıkış
  • Sol Ok: 10 Saniye Geri Sar
  • Sağ Ok: 10 Saniye İleri Sar
  • Yukarı Oku: Sesi Açma
  • Aşağı Oku: Sesi Azaltma
  • M: Sesi Kapatma
Netflix’te Yeni Film/Dizi İstiyorum!

help.netflix.com/tr/titlerequest” linkinden talep oluşturabilirsiniz. Genelde reddedilmiyor ve Netflix istediğiniz diziyi listesine ekliyor.

Netflix İzlerken Farklı Sayfada Gezme

“NETFLIX picture-in-picture control button” Chrome uygulaması ile bu mümkün! İşinizi yaparken aynı anda Netflix izleme keyfine devam edebilirsiniz.

Destek Bağlantısı

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: