2020 Güncel Netflix Dizi Önerileri

Covid-19 sebebiyle evlerde yapacak bir şey kalmayınca dizilere bulaşıp, güneş gören bir dağın tepesinde ki kar kütlesi gibi tüm dizileri erittiniz ve izleyecek bir şeyler mi arıyorsunuz? Netflix platformunda bulunan ve izlediğim dizi önerilerini IMDB ve kendi puanlarım ile sizlerle paylaşıyorum ve yanlarına da önden fikriniz olsun diye fragman ekliyorum. İşte 2020 dizi önerileri; iyi seyirler!

Netflix dizi önerisi: 9.5/10

Yeşil Yol filmi neyse benim için Prison Break odur diyebilirim. Efsanelerim arasında yer etmiş eskilerden günümüze taşınan harika bir zekâ ve kurgu ile yazılıp, oyunculuklar ile süslenerek oynanmış bir baş yapıt. Abisi iftiralara uğrayarak hapse düşen Michael Scofield kolları sıvar ve harika bir plan ile abisini kurtarmaya gider. Her sahnesi aksiyon dolu, her sahnesi düşündüren akıcı bir dizi.

Tür: Suç, Aksiyon

 • La Casa De Papel (IMDb: 8.5)

Netflix dizi önerisi: 9.5/10

Ah Tokyo, benim üzümlü kekim! Bakın net konuşuyorum ben bu diziyi sevmeyeni sevmem. Tek solukta tüm diziyi izleyip, yeni bölümlerini ağzından salya akarak senelerce bekleyebilirsiniz. Bu durum başınıza gelirse sağlık kuruluşlarına başvurmanıza gerek yok, aramıza hoş geldiniz.

Tür: Suç, Aksiyon, Dram

 • Spartacus (IMDb: 8.5)

Netflix dizi önerisi: 9.5/10

Bu diziyi izledikten sonra internete Sparta yazıp önüme gelen her videoyu izleyip, her yazıyı okumuştum. Genel olarak tarih, kan, hırs ve seks sahneleriyle süslenmiş tek solukta izleyebileceğiniz bir dizi.

Tür: Macera, Aksiyon, Biyografi

 • Sherlock (IMDb: 9.1)

Netflix dizi önerisi: 9/10

Romanlarda geçen kahramanın günümüze uyarlanmış halini ekranlarımıza getiren çok beğenerek izlediğim bir dizi. Harika oyunculuk ve kurgu içermektedir. Yüksek zekâ ve dikkat içeren dedektiflik hikâyelerini, sıkılmadan birer saatlik bölümlerle hüp diye bitirebilirsiniz.

Tür: Macera, Suç, Gizem

 • Stranger Things (IMDb: 8.8)

Netflix dizi önerisi: 9/10

80’ler kokusu ile nostaljiyi yaşatan dizi adeta yemek yapar gibi her duyguyu harmanlayarak önümüze sunuyor. Çocuk oyuncu kadrosuna rağmen büyüklere taş çıkaran bir profesyonellik ile fantastik filmlerden pek haz almayan bana bile tek solukta dizi ilettiler. Vay yavrum, vay Jane’im, vay 11’im. Başına neler geldi kuzumun.

Tür: Fantastik, Macera

 • When They See Us (IMDb: 9.0)

Netflix dizi önerisi: 9/10

Lanet olsun ırkçılık! Diziye tek yorumum bu! Gerçek hayattan alıntı olması, yani bu olayların yaşanmış olması gerçekten canımı çok sıkıyor. Ten renkleri yüzünden işlemedikleri bir suçu kabullenmek için mecbur bırakılan ve cezasını çeken zencileri anlatan güzel bir dizi.

Tür: Suç, Dram

 • The Breaking Bad (IMDb: 9.5)

Netflix dizi önerisi: 9/10

Walter White bir kimya öğretmeni ve maddi kaygılar ile bir takım kötü işlere bulaşıyor. İnanılmaz bir karakter yaratmış yapımcılar diyebilirim! Seneler geçti ama gözümün önünden gitmiyor bak bu sahne; “Say my name!”. İzleyince beni hatırlayın. Bu arada bir çok dizi değerlendirme platformlarında gelmiş geçmiş en iyi 5 dizi arasında yer alıyor.

Tür: Suç, Dram

 • You (IMDb: 7.8)

Netflix dizi önerisi: 9/10

Bak yine gözümün önüne geldi psikopat herif! Aşk dizisi nasıl kategori değişir bunu izleyenlere gösterelim demişler ve bunu da başarmışlar diyebilirim. Herkesi sosyal medyalarda bularak onlar hakkında bilgi edinip bunu kullanan Joe’nun saplantılı aşk hikâyelerini sürükleyici bir şekilde anlatıyor. Ramiz Karaeski bir söz söylemişti bunu hiç bir zaman unutmayın; herkes öldürür sevdiğini.

Tür: Dram, Gerilim

 • Narcos / Narcos Mexico (IMDb: 8.8)

Netflix dizi önerisi: 8.5/10

Pablo Escobar’ın zekâsını ve yaşadığı muhteşem hayatı konu alan diziler yine tek solukla izleyebileceğiniz türden. Nascos Mexico ise Kolombiya’dan sonra Meksika’da hayatını devam ettiren kartelleri konu almıştır.

Tür: Suç, Aksiyon

 • Peaky Blinders (IMDb: 8.8)

Netflix dizi önerisi: 8.5/10

Mevzu gerçek hikâye üzerine kurgulanıyor. İtalya mafyası meşhur olur da İngiliz çetesi nasıl meşhur olmaz demişler ve kaliteli bir eser ortaya koymuşlar. Dizide bazı sahneler gerçekten çok yavaş aksa da karakter ve olay kaynaşmasından dolayı akıcı bir hal alıyor. Ne dedi bir yerde Shelby; “Bir kadın vardı. Evet, sevdiğim bir kadın. Ve çok yaklaşmıştım. Neredeyse her şeyin sahibi oluyordum! ”

Tür: Tarih, Suç, Dram

 • Dark (IMDb: 8.7)

Netflix dizi önerisi: 8/10

“Diziyi izlerken mutlaka kağıt kalem al yanına. Kim nerede, kimin neyi karıştırıyorsun, not almazsan anlayamazsın! ” dediler diye bende merak uyandığı için izlediğim bir dizi. Öyle kağıtlık kalemlik bir durum yok. Zaman kargaşası ortalığı biraz bulandırıyor. Beğendim mi? Evet. İzlenir mi? İzlenir.

Tür: Bilim Kurgu, Gizem

 • Vikings (IMDb: 8.6)

Netflix dizi önerisi: 8/10

Bak ben bu dizide neye çok şaşırdım biliyor musun? Neyse söylersem spoiler vermiş olurum. Vikinglerin muhteşem yaşantısını Ragnar Lothbrok liderliğiyle döken dizi izlemeye değerler arasında yer alıyor.

Tür: Tarih, Savaş

 • The Punisher (IMDb: 8.6)

Netflix dizi önerisi: 7.5/10

Aksiyon, kan ve suç örgüsü mü istiyorsun? Doğru yerdesin, hemen başlayabilirsin izlemeye. Bazı yerleri yavaş aksa da genel olarak çok beğendiğimi söyleyebilirim. Konu bakımından biraz zayıf kaldığını düşünüyorum bundan dolayı Netflix Dizi Önerileri listemde başlarda yer almıyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Suç

 • Daredevil (IMDb: 8.7)

Netflix dizi önerisi: 7.5/10

Marvel ismi geçiyorsa bu işte ne vardır? Tabi ki süper kahraman! Fakat öyle uzaydan gelme türden değil. Sen gibi, ben gibi veya bu dizide olduğu gibi yani kör bir avukat gibi. Marvel severler için izlenmeye değer, akıcı bir dizi.

Tür: Aksiyon, Dram, Suç

 • After Life (IMDb: 8.5)

Netflix dizi önerisi: 7.5/10

Tanıtım filmini izlerken bile içim burkuldu. Bakın yine net bir ifade kullanacağım hazır mısınız? İzlediğim, dinlediğim, okuduğum en iyi komedi-dram eseri neydi derseniz ben “After Life” derim! Karısı öldükten sonra hayata tutunmaya çalışan bir gazetecinin hikayesini anlatan dizi tek solukta izlenecekler arasındadır.

Tür: Komedi, Dram

 • Homeland (IMDb: 8.3)

Netflix dizi önerisi: 7/10

Hiç değer vermediğim birinin tavsiyesi üzerine başladığım ve sonra bırakamadığım bir dizi oldu. politik entrikalar diziye güzel işlenmiş fakat uzun bir dizi olduğu için bazen bıraksam mı diye düşündüğüm oldu. Bu düşük puan; diziden ve kurgudan değil, tamamen politikayı sevmediğim içindir.

Tür: Politik, Dram

 • The Witcher (IMDb: 8.3)

Netflix dizi önerisi: 7/10

Elfler, devler, cüceler derken hoppa! The Witcher kitabı beyazperdeye uyarlanarak pişirilip önümüze getirildi. Kitabından biraz bağımsız olması sinir bozucu olsa da sahneler ve karakterler cuk! diye oturuvermiş. Fantastik yapıtları normalde pek sevmediğimi daha önce de söylemiştim ama yapmışlar arkadaş!

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik

 • Freud (IMDb: 6.6)

Netflix dizi önerisi: 6.5/10

Psikolojiye olan merakımı beni tanıyan herkes biliyor. Dizinin yayınlandığını öğrenince bir heves ile  açtım ve izlemeye başladım. Fakat ne Freud gerçek, ne psikoloji gerçek, ne hipnoz gerçek… Evet güzel bir suç dizisi kesinlikle doğru. Ama keşke ismi gerçek hayatı çağrıştıran Freud olmasaydı, az puan vermemin tek sebebi bu durum. Bir sezon olduğu için tek solukta bitirebilirsiniz.

Tür: Suç

 • Atiye (IMDb: 7.6)

Netflix dizi önerisi: 6/10

Göbeklitepe kazılarına fantastik kurgu eklemeye çalışmışlar. Olmuş mu? Eh işte. İzlenir mi? Eh işte. Daha fazla soru sorma! Eh işte dedik ya. İzlemek senin tercihin.

Tür: Dram, Macera, Fantastik

 • Aşk 101 (IMDb: 7.7)

Netflix dizi önerisi: 6/10

Zaten Kubilay Aka var diye izleyecektim ama o kadar çok reklam gördüm ki hemen açıp izledim ve tek solukta da bitirdim. Evet dizi akışı ve çekilen sahneler süper. Ama şimdi dizinin Türk yapımı olduğunu biliyorsun bir de sende okuduğun lise yıllarını biliyorsun. Tamam serserinin dik âlâsı bendim o yıllarda ama hiç bir zaman okulda alkol alıp, hocamızla da alkol alıp, öpüşmedik. Abartıyı abartmışlar.

Tür: Romantik, Komedi

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

One thought on “2020 Güncel Netflix Dizi Önerileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: