Kamp Çantası Seçimi ve Hazırlanması

Kamp çantası, bir kampçının ihtiyacı olan malzemelerin başlıcasıdır. Esnek yapısı sayesinde birçok malzeme içine sığabilir, dış kısmındaki tokalar sayesinde de mat, çadır gibi birçok ekstra malzeme taşınabilir.

Gerek sağlığınız açısından gerekse doğada geçireceğiniz zamanın kalitesi açısından kamp çantasının seçimi ve kullanılımı hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle kampa gitmeden önce kamp çantanızı doğru biçimde seçmeli ve hazırlamalısınız. Genel olarak kamp çantaları 40 litre’den başlayarak 110 litreye kadar çıkabilen geniş yelpazeye sahip çantalardır.

Destek Bağlantısı

1) Kamp Çantasının Mutlaka Bel,Sırt ve Omuz Destekleri Olmalıdır!

Kamp çantasının bel, sırt ve omuz desteklerinin olması çok ciddi omurga, bel, sırt sorunlarından koruyacaktır. Bu destekler sayesinde çantanın ağırlığı eşit miktarda dağılacak ve yükün belli bir noktaya binmesi önlenecektir. Bazı çantalarda ek olarak CR taşıma sistemi ve 3D süspansiyon özelliği vardır. Bu özellikler hem sağlığınız açısından hem de çantanın kolay taşınması açısından çok faydalıdır.

2) Kamp Çantasının Kumaşı Dayanıklı Olmalıdır

Kamp çantası zorlu doğa koşullarına dayanabilecek özel kumaşlardan üretilmelidir. Doğada başınıza gelebilecek ufak tefek sorunlarda çantanız sizi yarı yolda bırakmamalı bu nedenle yırtılmalara ve suya dayanıklı kumaşlardan üretilmiş çantalar tercih edilmelidir.

Destek Bağlantısı

3) Kamp Çantası Nefes Alabilmelidir

Kamp çantası tercihinde özellikle çantanın sırt kısmında nefes alan kumaş kullanılan çantalar tercih edilmelidir. Havanın sıcak olduğu günlerde uzun süreli kullanımda çantanın terleme yapması size çok zor anlar yaratabilir. Aynı zamanda sağlığınız için de tehdit oluşturabilmektedir.

4) Kamp Çantasın Dış Yüzeyini Kullanabilmelisiniz

Kamp çantalarının dışında çadır, mat, baton, uyku tulumu gibi malzemelerinizi yerleştirebileceğiniz bolca yer olmalı. Yaratıcılığınızı kullanıp çantanın dışını da özgürce kullanabilmelisiniz.

Destek Bağlantısı

5) Kamp Çantası Hafif Olmalıdır

Çantanın içini ve dışını yeterince kullanacağınız için çantanın kendisi çok ağır olmamalıdır. Bunun için genel bir kural olmamakla birlikte 2 kg civarında bir çantanızın olması idealdir.

6) Kamp Çantasının Kendi Yağmurluğu Olmalı

Çantalar her ne kadar suya karşı dayanıklı da olsa uzun süreli bir yağmur veya bir sağanak durumda işinizi garantiye almalısınız. Profesyonel kamp çantalarının kendi yağmurluğu bulunmaktadır. İhtiyaç duyduğunuzda bu yağmurluğu çantaya takıp çantanızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Destek Bağlantısı

7) Kamp Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

Benim kullandığım çanta; Evolite Hurricane.

Destek Bağlantısı

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

One thought on “Kamp Çantası Seçimi ve Hazırlanması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: