Call of Duty Mobile Silah Rehberi

Yüzlerce kombinasyonda silah yapılandırmalarına sahip COD Mobile için, tecrübelerime dayanarak en iyi yapılandırma örneklerini bir araya getirdim.

Call of Duty Mobil Teçhizat Temelleri

Çok oyunculu kurulumunuz, bir Ana Silah yuvası, bunun için 4 ek parça, tercihinize bağlı olarak kullanabileceğiniz eklentiler, bir Operatör Becerisi, bir Ölümcül, bir Taktik ve üç avantaj içeren bir İkincil Silah yuvası içerir. Başlangıçta fazla ve karmaşıkmış gibi görünebilir, ancak oyun içerisinde fark yaratmak için bu unsurlara gereken önem verilmeli. Birkaç oyundan sonra buna alışacaksınız. Battle Royale kurulumunuz çok daha kolaydır çünkü maç boyunca karşınıza çıkan her şeyi almanız gerekir.

Destek Bağlantısı

Unutmamanız gereken bir şey,Call of Duty mobile Battle Royale modunda, silah seviyenizin sayılmadığı gerçeğidir. Bununla birlikte, envanterinizde bulunan müthiş kamuflajları donatabilirsiniz. Mesela, bize seviye 6’ya ulaştığımızda oldukça tarz görünen bir Sarı Kar kamuflajlı paraşüt hediye edildi. İdeal olarak, ürün seçimleriniz arasında belirli bir miktarda etkileşim olmasını istersiniz. Sonuç olarak teçhizatlarınızı kurarken vereceğiniz kararlarınız, elde etmek istediğiniz oyun tarzına dayanmalıdır.

Birazdan oyuna iyi bir şekilde başlamanız için size en iyi kombinasyonlardan birkaç örnek vereceğim. Bu kombinasyonları inceledikten sonra, sizin için hangi silahların daha iyi olduğuna kendiniz karar verebilmelisiniz. Seviyeniz ne kadar yüksek olursa, oyunun size sağladığı erişim sayesinde o kadar fazla ön ayara sahip olursunuz. Örneğin, 10. seviyede, ikinci MP kurulumunuzun kilidini açarsınız. Üçüncüsü 33, 4’üncü 60 ve sonuncusu 80’de size veriliyor. CoD mobile silah rehberini birlikte inceleyelim;

Destek Bağlantısı

1. Rush B Dizilimi

Eğer CS GO oynuyorsanız ve hiç zaman kaybetmeden belirli bir noktaya takımca gitme taktiği olarak bilinen “Rush B” tam size göreyse, bu dizilim aradığınız şey olabilir. Bu taktik her zaman işe yaramayabilir çünkü takımca bir intihar timi gibi baskın yaparken kurban verme ihtimaliniz de bulunuyor. Ancak çok hızlı bir şekilde roundu kazanma ihtimali olması da işin cabası.

Birincil Silah: AKS-74U ya da Chicom. Yapabilirseniz, ikincisine gidin. Kısa AK’den sadece biraz daha az hasara sahiptir, ancak çok daha iyi doğruluk, hareketlilik, menzil ve ateş özellikleri sağlar.

Destek Bağlantısı

Aparatlar: Kırmızı Görüş, Genişletilmiş Mag ve Stok.

İkincil Silah: Bıçak, rakiplerinizi sıkıştırarak tek hamlede yere sermenize olanak sağlar.

Destek Bağlantısı

Ölümcül: Parça tesirli el bombası ya da yapışkan el bombası.

Operatör Becerisi: Tempest ya da Alev Makinesi.

Destek Bağlantısı

2. Sniper

Sniper rolü genellikle en zor roldür. Çünkü tek bir mermiyle rakibini alt etme becerisine sahip olmak zorundadırlar. Ateş etme sıklığı otomatik silaha oranla çok daha yavaş olan sniper türü silahları kullanmak bu nedenle zordur. Çünkü yüksek bir hedef tutturma oranına sahip olmak gerekir. Her isabet eden mermi bir adet yere serilmiş düşman anlamına gelir. Takımın en önemli rolü sayılabilir.

Birincil Silah: DL Q33. Diğer sniper türündeki silahları açmak biraz zaman alabilir. Fakat dert etmeyin. Çünkü bu silah zaten yeterince iyi ve düşmanı tek bir mermiyle yere serebiliyor.

Destek Bağlantısı

Aparatlar: Optik yok, mermi nüfuzu için FMJ-SR kullanılabilir. Hızlı sarjör takılarak uzun süren mermi değiştirme süresi azaltılmalı. Ayrıca dipçik kullanarak hareket etme hızınızı yükseltebilirsiniz.

İkincil Silah: Bıçak olmalıdır. Birincil silahınız zaten uzun menzilde iş yapmakta, ansızın yanınıza yaklaşan düşmanları bıçağınızla alt edebilirsiniz.

Destek Bağlantısı

Operatör Becerisi: Savaş Makinesinin sağladığı otomatik el bombası fırlatma özelliği işinize yarayacaktır.

Ölümcül: Sıçrayan mayın ya da yapışkan el bombası seçimlerinden biri kullanılabilir.

Destek Bağlantısı

3. Dengeli Saldırı

Bu bir tür varsayılan yapılandırmadır. Daha uç bir versiyon istiyorsanız, bir AK-47’yi ana silahınızla değiştirebilirsiniz, ancak amacınızın aynı olduğundan emin olmalısınız. Hem uzaktan hem de hızlı hareket etmeniz gereken eşleşmelerde dengeli bir seçim yapmanız yararınıza olacaktır. Her takımda birden fazla bu tür kombinasyona sahip oyuncu mutlaka bulunmalıdır.

Birincil Silah:  M16 en iyi seçenek olacaktır. Ancak M4 ya da AK-47 de kullanılabilir. Seçim size kalmış.

Destek Bağlantısı

Aparatlar: Kırmızı nokta nişangahı ya da taktik nişan dürbününden birini seçebilirsiniz. Başlangıçta sadece kırmızı nokta işinizi rahatlıkla görecektir. Dipçik, susturucu ve hızlı silah çekiş eklenmeli.

İkincil Silah: Daha fazla çekim ve daha az öldürme göreceğiniz için MW11 muhtemelen daha iyi bir seçim olacaktır. Durum yine de ne tercih ettiğinize bağlı, ama bir tabancaya geçmek tüm derdinizi çözebilir.

Destek Bağlantısı

Operatör Becerisi: Muhtemelen bunu takım arkadaşlarınızla (eğer varsa) koordine etmelisiniz, aksi halde Alev Makinesi veya Savaş Makinesi seçebilirsiniz.

Ölümcül: Flash bombası ya da sis bombası tercih edilebilir. İnsanlar genellikle sis bombasını tercih ediyorlar. Etrafın düşmanlarla sarıldığı zaman doğru kullanılan bir flash ya da sis bombası sizi kurtarmaya yardımcı olacaktır.

Destek Bağlantısı

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

One thought on “Call of Duty Mobile Silah Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: