Bim Kamp Baltası – North Pacific

Bim’den mayıs ayında aldığım ve aldığımı unuttuğum North Pacific kamp baltası bugün kamp alanında babamın bana verdiği eski usul nacak ile cebelleşirken gözüme ilişti. Babamın bana emanet ettiği nacak artık yaşlandığı için bakım istiyordu ve paketini açtıktan sonra hiç kullanmadığım Bim kamp baltası için krizi fırsata çevirerek artık kendini sahalarda gösterme vakti gelmişti.

Bim kamp baltası yorumlarını okurken; bir sitede kampçılara bu ürünü tavsiye etmiyoruz, sadece ince kuru odunları kesmek için kullanabilirsiniz gibi bir bilgi paylaşılmış. Bilgiyi veren kişiler sanırım kullanmadan, olmayan deneyimi paylaşmışlar. Çünkü bu bilginin aksine profesyonel ihtiyaçlar için satılmayan, Bim’den alınan kamp baltası, kampa giderken her zaman yanınızda olması gereken ve ıslak kuru fark etmeden her odunu parçalamak için rahatlıkla kullanabileceğiniz sağlam bir ürün. Tabi ki NorthPacific balta, profesyonel bir balta değildir, testere gerektiren odunlar ile mücadele edemez, fakat kamp için ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bu arada; ıslak odun, yani yaş ağaç asla kesilmemeli. Bırakalım o ağaçları da büyüyüp kuruduktan sonra çocuklarımız, belki de torunlarımız keserek ateş yaksınlar. Kuruyup, devrilene kadar ise bize nefes olsunlar.

Destek Bağlantısı
Bim Kamp Baltası Alınır Mı?

Bim’de satılan kamp baltası, NorthPacific lisansı ile orijinal bir üründür. Piyasada bulunan aynı performansta ki muadillerine göre kamp baltası Bim çok daha ucuzdur. Hatta aynı marka, aynı ürün farklı yerlerde daha pahalıya satılıyor. Yani bu ürünü Bim’de aktüel takip ederek almalısınız.

Kamp baltasını almak için bir sebep daha; sağlamlık! Bunu söylemek için erken olabilir fakat tecrübelerime dayanarak rahatlıkla söyleyebilirim ki; çok uzun süre kullanabileceğiniz sağlamlıkta imal edilmiş bir ürün.

Destek Bağlantısı

İsveç çakısını baltaya sığdırmak isteyen üretici firma, kamp baltasına bir de bisikletçileri ve motosikletçileri düşünerek üç farklı boyda somon sıkacağı ve kapak açacağı eklemiş. Hem somon sıktım, hem de kapak açtım, gayet kullanışlı.

Bim Kamp Baltası Kullanımı
  • Öncelikle North Pacific Balta ürününü paketten çıkardıktan sonra sapında sarılı olan ipi sökerek, daha sıkı olacak şekilde tekrar sararak bağlayın.
  • Ürün tam profesyonel ürün değildir, üretim amacına uygun kullanmalısınız.
  • Kuru ve yaş odun fark etmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.
  • Odun keserken, kesilecek odunun altına kütük yerleştirin. Aksi durumda baltanın ucu çabuk körleşir ve bileme ihtiyacı doğar.
  • Oduna hiç bir baltayı 90 derece açı ile yani dik olarak vurmayın! Yaklaşık 45 derecelik açı olacak şekilde vurarak odunları kesin.
  • Odun kesme işlemi bittikten sonra baltanın arkasında bulunan kapak açacağı ile bir soda açın ve serinleyin.

Destek Bağlantısı

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: