Yeni Yıl! 2021 Hedeflerim

Tatlısından çok acısıyla 2020 artık geride kalıyor ve yeni umutları cebine koymuş 2021 geliyor! Tatlısından çok acısıyla dememin sebebi aslında bariz ortada fakat daha da detaylandıracak olursam; bu yıldan sağ çıktığım için kendimi şanslı insanlar grubunda hissediyorum. Tıpkı bu yazıyı okumaya fırsatı olan, yeni günleri görmeye fırsatı olan sizler gibi.

2020 yılında; Ocak ayında yaşanan 6,8 şiddetinde ki Elazığ depreminde Elazığ’da bulunuyordum. Yıl boyu etkisini gösteren pandemi sürecini herkes gibi tüm ayrıntılarıyla yaşadım. Ekim ayında yaşanan 6,9 şiddetinde ki İzmir depreminde ise deprem sırasında canlı bağlantıyla toplantıda olduğum, İzmir’de yaşayan arkadaşımın kamerasından an be an yaşadım. İçinde bulunmayıp acısını en derinimde yaşayarak üzüldüğüm şeyler de oldu. Şubat ayında Van ilinde yaşanan ve can kaybına sebep olan çığ felaketine üzüldüm, Şubat ayında pistten çıkarak yaralanmalara ve can kaybına sebep olan uçak kazasına üzüldüm, Şubat ayında İdlib’te şehit düşen askerlerimize üzüldüm, Temmuz ayında Sakarya’da ki havai fişek fabrikasında yaşanan patlama sonucu yaralananlara ve can kayıplarına üzüldüm, Temmuz ayında Çanakkale’de çıkan yangın sonucu yüzlerce hektar kaybolan ormana üzüldüm, Ağustos ayında Giresun’da meydana gelen sel ve heyelan felaketi sonucu yaşanan can kayıplarına üzüldüm, Ekim ayında Hatay’da yaşanan yangın sonucu yanan ve kaybolan yüzlerce hektar ormana üzüldüm…

Destek Bağlantısı

Sevindiğim şeyler de oldu tabi ki. Her gün, kaldırım taşlarının arasında ki küçük toprak birikintisinden çıkan otların besleneceği ve güneşleneceği günlerin ümidiyle başladım yeni güne. Çocuğum oluyor mesela. İlk çocuğum! İsmi Aybars olarak planlanan çocuğum doktorların planına göre Ocak ayının ortalarında dünyaya gelecek. Canlar bazı yerlerde yitip giderken, bazı yerlerde yeni canların yeşermesi sizce de yeterince ümit vaat etmiyor mu?

2021 yılında gerçekleştirmek istediklerim

Kendime ve herkese harika bir 2021 dilediğim şu günlerde hemen hedeflerimi de belirledim. Bu hedeflerimi sizlerle paylaşmak isterim.

Destek Bağlantısı
En az 12 kitap okuyacağımŞimdilik Beklemede
En az 75 film izleyeceğimŞimdilik Beklemede
Yoluna giren düzenli beslenme alışkanlığıma devam edeceğimŞimdilik Beklemede
Pandeminin izin verdiği ölçüde seyahat edeceğimŞimdilik Beklemede
En az iki yeni hobi edineceğimŞimdilik Beklemede
Gün içerisinde en az yarım saatimi sadece müzik dinleyerek geçireceğimŞimdilik Beklemede
Uyku süremi azaltarak günlük 7 saate indireceğimŞimdilik Beklemede
Tiktok kullanmayacağımŞimdilik Beklemede
Canlı yayın yapmayacağımŞimdilik Beklemede
Oğlumla eğlenceli vakit geçireceğimŞimdilik Beklemede
En az on günümü doğada kamp yaparak geçireceğimŞimdilik Beklemede
Ebeveynlerimi şartları zorlayarak imkan buldukça ziyaret edeceğimŞimdilik Beklemede
En az 150 tane blog yazısı yazacağımŞimdilik Beklemede
2021 Hedeflerim

Gelsin yeni yıl! Herkesin yeni yılı kutlu olsun, sağlık, sıhhat, mutluluk, huzur, her ne istiyorsa onu getirsin!

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: