Güne Pozitif Başlamak

Günün uyandıktan sonra geri kalan kısmının nasıl geçeceğinin tamamen bizim elimizde olduğuna inanıyorum. Üstelik bunu sağlamak için ekstra olarak güzel giden bir şey olmasına gerek yok, sadece uyanmış olmamız yeterlidir. Beynimizi ve hormonlarımızı yönlendirerek pozitif bir yaşantı yakalayabilmemiz mümkün!

Pozitif Yaşam Rehberi

Pozitif yaşantı sürdürmek için yapılması gerekenler

Bir kaç maddede olumsuzlukları ve negatif enerjiyi üzerimizden atarak pozitif bir yaşantı yaşayabilmemize destek olacak maddeleri sıralıyorum. Liste tamamen benim motivasyon temelimi oluşturmaktadır. Çıkarılacak veya eklenecek maddeler olduğunu kabul ediyorum. Fakat uygulamada fayda var!

Destek Bağlantısı

Ben elimden geleni yapıyorum

Yanlışlar ve hatalar sonucu ortaya çıkan olumsuzluklar hayat döngüsünün kaçınılmaz cilvesidir. Aynı zamanda elimizde olmadan önümüze çıkan olumsuzluklarda olacaktır. Sızlanmak yerine faaliyete geçmek olumsuzlukların üstüne çizgi çekmemize destek olur. Basit bir kaç cümle; “ben elimden geleni yaptım değil! Yapıyorum ve yapacağım!”, “böyle olmasının sebebini biliyorum, çözümü benim ellerimde.”

Kendimle gurur duyuyorum

Güzel bir hayat yaşamanın temel kuralı kendini sevmekten geçer. Kendini seven bireylerin daha başarılı olduğunu hepimiz örnekleriyle biliyoruz. Pozitif bir hayat yaşamak için kendinizi sevmeniz ve kendinizle gurur duymanız temel etkenlerdendir. Yine basit bir kaç cümle; “bu olayın üzerinden geldim!”, “bunu yapabilirim, her şeyi başarabilirim!”, “hatalarım bana ders olmaktadır ve kusursuzluğa götürmektedir.”

Destek Bağlantısı

Düşüncelerimi gerçekleştirebiliyorum

Düşüncelerimizi ve hayallerimizi yakalamak çok ciddi bir motivasyon kaynağıdır. Gerçekleştiremediğiniz hayalleri bırakın, bir şeyleri başarabilmek için daha basit düşünün. Küçük hayallerinizi yakalamak, büyük hayaller kurmaya ve büyük işler düşünmeye teşvik edecektir. Oyunda seviye sistemi gibi düşünün. Silsile halinde yakaladığınız her düşünce, daha büyüğünü elde etmenizi sağlar.

Sahip olduğum her şeye minnettarım

Bugünümüz de eksikleriyle ve fazlalarıyla geçmişimizde kurduğumuz düşüncelerden, yakaladığımız başarılardan veya bir anda ters giderek sonu hüsranla biten başarısızlıklarımızdan oluşmaktadır. Bugün böyle yaşamayı biz seçtik. Çok daha fazla çalışıp, statüsü daha yüksek işlerde olabilirdik veya biraz daha az çalışıp hayatımızın her anını doyasıya yaşayabilirdik. Statü sahibi ol veya olma, evin olsun veya olmasın, evli ol veya olma, istediğin araba kapında olsun veya olmasın, sadece sen olduğun için seni seven yakın arkadaşların olsun veya olmasın elinde bulunan her şeye minnettar olmalısın.

Destek Bağlantısı

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: