Call of Duty Mobile Benzeri Oyunlar

Pubg Mobile sonrası Battle Royal türünde ki oyunlar dikkat çekici olmaya başlamış olup, Call of Duty Mobile ile beraber FPS türünde ki oyunlar da artık gündeme oturmuştur. Bir çok oyuncu tarafından tercih edilen Pubg Mobile ve Call of Duty Mobile oyunları bazen oyuncuları güncelleme ve sistem gereksinimleri yüzünden alternatif oyunlara yöneltmektedir. Pubg Mobile benzeri oyunlar ve CoD Mobile benzeri oyunlar piyasa da fazlaca bulunmakta olup, alternatif arayışında olan oyuncular için kendi denediğim ve beğendiğim oyunları listeleyerek önermek istedim.

Fortnite

Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite listenin en iyi FPS oyunları arasında yer alıyor. Bilgisayar ortamında Pubg Mobile kadar ilgi görse de Fortnite Mobil uygulaması Play Store üzerinden indirilemediği için mobil platformda o kadar ilgi görmedi. Hızlı, akıcı ve eğlenceli bir Battle Royal oyunu olan Fortnite listemin başında yer alıyor. Call of Duty benzeri oyunlar arasında ilk sırada bulunuyor.

Destek Bağlantısı
Modern Combat 5

Gameloft SE tarafından geliştirilen Modern Combat serisinin beşinci oyunu olan Modern Combat 5: Blackout dosya boyutu ve grafikler açısından en iyi Call of Duty Mobile benzeri oyunlar arasında yer alıyor. Hikayesi bence zayıf kalmış, fakat tek oyunculu mod kullanarak görev yapma ve yeteneklerinizi çok oyunculu modda kullanabileceğiniz alternatif sunduğu için severek oynayabilirsiniz.

Brothers in Arms 3

Gameloft SE firmasının en iyi oyunu olarak görülen Brothers in Arms 3 FPS türünde aksiyon oyunu isteyen oyunculara hitap ediyor. Bir çok cihaz modeline ve sürümüne uyumlu olan Brothers in Arms 3 ile eğlenceli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz.

Destek Bağlantısı
Garena Free Fire

Pubg Mobile’a en çok benzeyen oyun Garena International tarafından geliştirilen Garena Free Fire diyebiliriz. Oynama tarzı ve mekaniği Pubg Mobile ile neredeyse birebir aynı. Pubg Mobile’dan daha iyi olmasını sağlayan şey ise; oyunların çok daha hızlı bitiyor olması. 50 kişilik oyuna bağlanarak sadece 15 dakikada turu bitirebilirsiniz. Böylece kısıtlı zamanı olan oyuncular, oyun kısa sürede biter mi korkusu olmadan girebilirler.

Critical Ops: Multiplayer FPS

Critical Force Ltd tarafından geliştirilen Critical Ops: Multiplayer FPS, FPS oyun deneyimi sunsa da Call of Duty Mobile’dan ziyade Counter Strike benzeri mobil oyunlar arasında yer alıyor. Bomba görevinde bir taraf bombayı kurmaya çalışırken öbür taraf bu bombayı çözmeye çalışıyor. Takım maçında da sona kalan takım maçı kazanıyor. Gun Game ise oyuncuların yine iki takıma ayrıldığı ancak herkesin sıra sıra oyundaki tüm silahları kullandığı bir oyun modu.

Destek Bağlantısı
Guns of Boom

Yapımcısı Game Insight olan Guns of Boom Battle Royale niteliğini tam anlamıyla taşımıyor. Fortnite benzeri oyunlar arasında yer almasıyla dikkat çekmektedir. Grafik konusunda oyunculara çok hitap etmemektedir. Fakat farklı ve eğlenceli grafikleri dikkat çekiyor. Kontrolleri kolay olan Guns of Boom, içerisinde kostüm seçeneğinin fazla olması ve birden fazla oyun modu da bulunduruyor.

Cyber Hunter

NetEase Game tarafından geliştirilen Cyber Hunter Pubg’ye çok benzeyen oyunlar arasında yer alıyor. Battle Royal özelliği ile Pubg ile benzerlik gösterse de, oyunu farklı kılan şey gelecek zamanda yaşanan bir savaş olması. Karakterleri özelleştirme imkanı sunan oyunda teknolojik silahlar da dikkat çekici.

Destek Bağlantısı
Garena Free Fire

Garena tarafından üretilen Garena Free Fire 2019 yılında en çok indirilen oyunlar arasında yer alıyor. Call of Duty Mobile benzeri bir oyun arıyorsanız, doğru adres olarak Garena Free Fire oyununu tercih edebilirsiniz.

Cyber Hunter

Çin kökenli, NetEase Games tarafından üretilen Cyber Hunter; Pubg Mobile, CoD Mobile ve Fortnite karışımı mükemmel bir oyun deneyimi sunuyor. Grafiklerini çok beğendim. Oyun boyutu ise grafikleri kadar kaliteli; tam 3,4 GB.

Destek Bağlantısı
ZombsRoyale.io

Yangcheng Liu tarafından üretilen ZombsRoyale.io daha önce tarayıcı üzerinden oynadığım oyunlardandı. Kendini geliştirerek mobil platforma da dahil olan 2D oyun benim gerçekten beğendiğim ve severek oynadığım, grafik gerektirmeyen basit kurgulu bir oyun. Neredeyse her telefonun desteklemesinden dolayı oyuncu sayısı bir hayli fazla. Düşük sistem gereksinimleri ve herkes tarafından oynanabilmesi sebebiyle Battle Royale türünü sevenlere rahatlatıcı ve eğlenceli bir deneyim sunuyor.

Creative Destruction

NetEase Games tarafından üretilen  Creative Destruction PUBG benzeri mobil Battle Royale oyunları arasında az da olsa tercih edilmektedir. İlk çıktığı zamanlara göre, aldığı güncellemelerle bir hayli gelişen oyun son zamanlar revaçta. Görsel olarak Fortnite ile bir hayli benziyor.

Destek Bağlantısı
Hopeless Land

Uçaktan atlayarak başlanan oyunda hikaye ve grafik olarak Pubg gibi oyunlar içinde yerini alıyor. Hopeless Land’ta da amacımız, Battle Royale oyunlarında olduğu gibi hayatta kalan son kişi olmak.

Rules of Survival

Dev bir haritası bulunan oyunda araç mekanikleri, silah çeşitleri ve 120 oyuncunun bir arada oynama özelliği sayesinde birçok oyuncuyu büyülüyor. Rules Of Survival oyunu PUBG Mobile’a birçok yönüyle benzemekte.

Destek Bağlantısı
Survivor Royale

Bir çok oyuncunun bildiği gibi CoD Mobile oyununa çok benzeyen bir oyun olan Survivor Royale arayüzü ve silah seçenekleri ile kendini bir adım öne çıkarıyor. CoD Mobile’a benzer oyun arayanlar için çok ideal bir oyun.

Rocket Royale

PUBG Mobile’a benzer oyun arayanlar için çok ideal bir oyun olan Rocket Royale; grafik olarak Minecraft ve Fortnite oyunlarını andırıyor. Düşük sistem gereksinimi sebebiyle bir çok telefon için uyumlu çalıştığını söyleyebilirim. Oyundaki amacımız ise bulunduğumuz adadan kaçmak. Adadan ilk kaçabilen ise oyunun kazananı oluyor.

Destek Bağlantısı

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: