Pubg Mobile Hataları ve Çözümleri

Her oyunda olduğu gibi çok oynanan PUBG Mobile oyununda da sürekli hatalar ile karşımıza çıkmaktadır ve her oyunda olduğu gibi alınan hatalar ile sinir katsayıları artmaktadır. Call of Duty Mobile Hataları ve Çözümleri yazımdan sonra PUBG mobile için de hataları ve çözümlerini listeliyorum.

Pubg Mobile Oyununun bilgisayar için minimum sistem gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 işletim sistemi.
 • İşlemci: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300 işlemci.
 • Bellek: 6 GB RAM.
 • Ekran Kartı: nVidiaGeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB.
 • DirectX: Sürüm 11.
 • Depolama: 2 GB ve üzeri

Pubg Mobile Durduruldu Hatası

Öncelikle PUBG Mobile uygulamasının yeni bir güncellemesi olup olmadığını kontrol ediniz. Yeni güncelleme geldiğinde dosya yapısı değiştiğinden kritik güncellemelerden sonra PUBG mobil açılmaya biliyor. Yeni güncelleme geldi ise öncelikli olarak güncellemeyi tamamlamanızı öneriyoruz. 

Destek Bağlantısı

PUBG Mobile Güncelleme işlemini bitirdikten sonra uygulamayı yeniden açmayı deneyin hala açılmıyor ise PUBG mobile geçmişi temizleme işlem için aşağıdaki adımları uygulayınız.

 • Ayarlar – Uygulamalar – PUBG Mobile uygulamasını seçiyoruz
 • Açılan ekranda Verileri ve Ön bellek temizle seçenekleri ile uygulama ön belleğini temizliyoruz.
 • Verileri temizledikten sonra PUBG Mobile uygulamasını açın ön ayarlar yeniden yapılandırılacaktır. Daha sonra oyun açılacaktır

Pubg Mobile Global Shader – Coocked Connect Hatası

Global Shader ya da Coocked Connect hatası çoğu Pubg oyuncusunun sıklıkla karşılaştığı ve güncellemeler ile giderilemeyen sorunlar arasında yer alıyor. Bu sorunlar zor olsa da çözümü de bir o kadar basittir. Bu iki hatanın da tek bir nedeni vardır. Directx 11 programı bu hataya sebep olmaktadır. Bu programın sistemde yüklü olması gerekir. Daha sonra oyun bu programın üzerine kurulmalıdır. Aksi taktirde bu gibi sorunlar meydana gelebilir. Bu programı veya daha üst bir sürümünü yüklemek sorunu çözebilir.

Destek Bağlantısı

Pubg Mobile İnternet Bağlantısı Sorunu ( Not Connect Problem)

İnternet bağlantısı sorunu çoğu oyunda çıkabilen bir sorundur. İnternet’in bağlı olmasına rağmen yine de bu sorun baş gösterebilir. Bu soruna neden olan olay cihazın tarihinin veya saatinin yanlış olmasıdır. Cihazın tarihi gün ay ve yıl şeklinde sıralanmalı ve tam doğru olmalıdır. Bunun yanı sıra saatinde ülkenin uluslar arası ortak saati ile uyumlu olmalıdır. Yerel saat kullanılmamalıdır. Eğer kullanılırsa oyun çalışmayacak ve giriş ekranında bu hatayı verecektir. Bu hatanın bir diğer sebebi ise İnternet bağlantısının gerçekten cihazda bulunmaması veya kopuk olmasıdır. Bu sorun da İnternet sağlayıcının müşteri hizmetlerini arayarak çözülebilir.

Pubg Mobile Downloading Resources Hatası

 • Öncelikle internet bağlantınızın kesilmediğinden emin olun.
 • Android ve iOS kullanıcıları 3G / 4G bağlantısı üzerinden oynamaya çalıştığında genellikle bu sorunlar karşılaşabiliyor. Bu yüzden WiFi’ye bağlanıp, tekrar oynamaya çalışın.
 • Sil ve güncel sürümü tekrar yükle
 • Son güncellemelerden sonra PUBG Mobile’da bu tarz sıkıntılar artmaya başladı. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.
 • Android veya iOS cihazınıda yüklü olan PUBG Mobile’ı silin.
 • Bir WiFi ağına bağlandıktan sonra güncel sürümü App Store veya Google Play’den tekrar indirin.
 • Eğer yine sorun düzelmediyse, eski bir sürümü yükleyip oyunu açın.
 • Oyunu açtıktan sonra, bu defa silmeden oyun üzerinden son sürüme güncelleyin.
 • Eğer tüm bunları uygulamanıza rağmen sorun çözülmediyse, aşağıdaki adımları uygulayın. Ancak, bundan sonrası sadece Android cihazlar içindir;
 • Android cihazınızın Depolama klasörünü açın.
 • Depolama klasöründe Android > obb klasörünü açın. OBB klasöründe bulunan “com.tencent.ig” klasörüne bağlanın.
 • Bu klasörde bulunan “main.9630.com.tencent.ig.obb” dosyasını işaretleyerek Depolama > .backups klasörüne taşıyın.
 • Daha sonra Depolama klasörüne tekrar dönün ve Android > obb > com.tencent.ig klasörüne girin.
 • com.tencent.ig klasöründe bulunan PUBGMOBILE.apk veya sizde şu an adı nasıl görünüyorsa, PUBG Mobile apk dosyasını silin.
 • Daha sonra oyunu çalıştırın ve 10 saniye kadar bekledikten sonra oyunu kapatın.
 • Şimdi tekrar Depolama klasörüne girin ve Android > obb > com.tencent.ig klasörüne girin.
 • Buraya tekrar gelen “main.9630.com.tencent.ig.obb.tmp” dosyasını silin.
 • Depolama alanına tekrar dönün ve .backups klasörüne girin.
 • Bu klasörde bulunan “main.9630.com.tencent.ig.obb” dosyasını işaretleyin ve Depolama > Android > obb > com.tencent.ig klasörüne taşıyın.
 • Oyunu çalıştırın ve bir süre bekleyin. Bir süre bekledikten sonra oyun sorunsuz olarak çalışacaktır.

Pubg Mobile Nvida Gforce Sorunu

Nvida Gforce sorunu çoğu oyuncunun sıklıkla karşılaştığı bir sorundur. Bu sorun bilgisayarın oyun sistem özelliklerini kaldırmadığını ya da yetersiz olduğunu gösterir. Bu marka bir ekran kartı markasıdır. Eğer bu marka dışında daha düşük bir sürüm veya daha farklı bir ekran kartı kullanılıyorsa oyun çalışmayacaktır. Ayrıca cihazın oyunun sistem gereksinimlerini karşılaması gerekmektedir. Aksi taktirde oyun siyah bir ekranda takılı kalacaktır.

Destek Bağlantısı

Pubg Lite Tencent Gaming Buddy Need to be Upgraded to Latest Version Hatası

Eğer Oyun yüklenirken tencent gaming buddy needs to be upgraded to the latest version hatası almaya devam ederseniz, Alt + F4 kombinasyonu yaparak oyuna girebilirsiniz. Bütün adımları tamamladıktan sonra tekrardan oyuna erişebileceksiniz, ancak emülatörü kapattığınızda aynı hatayı tekrardan alırsanız bu durumda aynı adımları tekrardan uygulamanız gerekebilir. Size önerimiz işlemleri tamamladıktan sonra cihazınızı yeniden başlatmak olacak.

Pubg Lite Global Shader ya da Cooked Content Hatası

PUBG LITE çalışmak için DirectX 11’e ihtiyaç duyar ve eğer “Global Shader ya da Cooked Content” hatasını alıyorsanız, DirectX’i güncellediğinizden emin olun.

Destek Bağlantısı

Pubg Lite DX11 Feature Level 10.0 is Required To Run The Engine Hatası

Eğer bu hatayı alıyorsanız, ekran/grafik kartınız Directx11’i desteklemiyordur. Bu yüzden oyuna giriş yapamıyor olacaksınız. Directx11’i destekleyen sistemleri kontrol etmelisiniz. Eğer bu listede sisteminiz yoksa maalesef bilgisayarınız oyunu desteklemiyor demektir.

Pubg Lite Fatal Error (Assertion Failed) Hatası

Eğer bu hata mesajını alıyorsanız, ekran kartınız büyük bir ihtimalle çok ısınmış ya da fanı tozlanmış olabilir. Bu sorunları gidermenize rağmen problem devam ediyorsa, ekran kartı sürücüsünü kaldırmanızı ve yeniden yüklemenizi tavsiye ederiz.

Destek Bağlantısı

Pubg Lite Launcher.exe – Bad Image Hatası

Bu hata mesajını aldığınızda, Microsoft Visual C++’nin kaldırılarak doğru yüklenmesi gerekmektedir.

Pubg Lite SwapChain ->SetFullscreenState(false,Null) failed. Hatası

 • DirectX sürücünüz güncel olmayabilir ya da ekran kartı sürücünüz güncel olmayabilir. 
 • Tavsiyemiz, bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra, ekran kartı sürücünüzü güncellemek olacaktır. 
 • Sorunun devamı halinde, pencere moduna geçmeyi deneyebilirsiniz –> Sistem Ayarları > Görüntü Ayarları > Görüntü Modu > Pencere 

Pubg Bölgeniz için uygun değildir / Not available in your region Hatası

PUBG LITE, şu an için yalnızca belirli ülkeler için oynanabilir durumdadır. Eğer bu bölgeler/ülkeler dışında bir yerden oyuna bağlanmak istiyorsanız, aşağıdaki gibi bir hata mesajı alıyor olabilirsiniz. Bu sorunu gidermek için lütfen, doğru Saat ve Zaman diliminde olduğunuzu ve VPN gibi 3. parti programların açık olmadığını kontrol edin ve yeniden deneyin.

Destek Bağlantısı

Pubg Lite Error – 620002 Hatası

Oyunun kurulu olduğu klasörü silip, oyunu bilgisayarından tamamen kaldırıp, oyunu tekrar indirmesi gerekmektedir.

Pubg Lite Error – Session Has Expired Hatası

“Session Has Expired” ya da “Zaman Aşımına Uğrama Hatası” ile karşılaşan oyuncuların 30 dakika boyunca istemcide (launcher) hiç bir aksiyon almadan beklemesi ve istemciyi yeniden başlatması gerekmektedir.

Destek Bağlantısı

Pubg Lite Crash Has Been Detected Hatası (Oyunun Çökmesi Hatası)

Bazı oyuncularımzın, “CRASH HAS BEEN DETECTED” hatası ile karşılaştıklarını gördük. Bu hatayı alan oyuncularımızın, bilgisayarlarında zararlı yazılım (virus, hile, vs) ya da otomatik mouse hareketleri (makro) için yazılımları olmadığından emin olmasını tavsiye ediyoruz.

En son güncellemeyle, hata uyarıları, oyuncuların sorunu tam olarak bilmelerini sağlayacak, sorunları açıkça tanımlayacaktır.

Destek Bağlantısı

Pubg Lite Failed To Initializing Hatası (Başlatılamadı Hatası)

Hatanın sebebi oyunun anti-cheat çözümünü başlatamamasıdır. Çözümlerinden biri bilgisayarınızı ya da Launcher’ı (istemciyi) yeniden başlatmanız olacaktır. Ayrıca, ağınıza müdahele eden programlar varsa, bu tarz programların da devre dışı olduğundan emin olunuz.

Pubg Lite Unauthorized Program Hatası (İzinsiz Program Hatası)

Eğer “Your client will now close due to the detection of an unauthorized device” mesajını alıyorsanız, diğer oyunculara karşı haksız avantaj sağlayabilecek programlar, donanımlar tespit edilmiştir. Lütfen mouse makroları gibi yazılımlar ya da bunları destekleyen donanımlar kullanmadığınızdan emin olunuz.

Destek Bağlantısı

Pubg Lite You Have Been Banned Hatası

Hesap Yasağı: Eğer “You have been banned!”  mesajını alıyorsanız, hesabınız oyundan uzaklaştırılmıştır/banlanmıştır.

 • Geçici Yasak: Süreli uzaklaştırmadır.
 • Kalıcı Yasak: 100 yıl uzaklaştırmadır.

Donanım Yasağı: Donanım kimliğiniz yasaklandığında aşağıdaki hata mesajını, “Artık bu cihazda oynayamazsınız” hatası alırsınız.

Destek Bağlantısı

Pubg Yetkisiz Cihaz Hatası

“Yetkisiz bir cihazın tespiti nedeniyle oyununuz şimdi kapanacaktır.” Adil olmayan bir avantaj elde etmek için kullanılan fare makroları ve aygıtları kesinlikle yasaktır.

Destek Bağlantısı

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: