Android Ayrıntılı Uygulama Silme

Gerek piyasada ki ucuzluğu, gerekse daha çok içeriğe, daha kolay erişim sağlanabilmesi sebebiyle Android’e olan tutkumu biliyorsunuz. Telefonumda ve tabletimde bulunan uygulamaları silince dosya yöneticisinde veya farklı yerlerde sildiğim uygulamaların artık dosyalarına ve alt klasörlerine rastlıyorum. Android telefonlarda uygulamaları tamamen kaldırmak için bu atık dosyalardan da kurtulmak gerekiyor. Telefonda daha fazla yer açmak için ve önbelleği temiz tutmak için bu işlem adımı önemlidir. İşte burada tekrar android sevdam devreye giriyor, çünkü uygulamaların atık dosyaları temizlemek için de uygulamalar bulunuyor.

white smartphone
Cihazda atık dosyaları silerek yer açma

Android’de silinen uygulamaların dosyalarını temizleme

Uygulama ile android cihazınızda yer açma

Android’de silinen uygulamaların cihazda kalan klasör ve dosyalarını temizlemek için cihazınızda kullanabileceğiniz uygulamaları inceleyelim.

Destek Bağlantısı

SD Maid

Kullanıcı ara yüzü son derece kolay olan SD Maid uygulamasını kullanarak üç dokunma ile cihazınızda bulunan atık dosyaların tümünü basit bir şekilde temizleyebilirsiniz.

ES Dosya Gezgini

İlk android sürümlerinde henüz dosya yöneticisi yaygın değilken yardımımıza yetişen ES Dosya Gezgini şimdi de kendini geliştirerek her alanda kullanışlı olmaya devam ediyor. Android depolama alanını genişletmek için ve android uygulamalardan kalan atık dosyaları temizlemek için kullanabileceğiniz bu uygulamayı aynı zamanda dosya yöneticisi olarak kullanabilmeniz de mümkün.

Destek Bağlantısı

Super Clean

Her yerde reklamını gördüğümüz bu uygulama, atık dosyaları temizleme de en iyiler arasında yer alıyor. Android çöpleri temizlemek için diğer uygulamalar gibi kolay anlaşılır ve basit bir kaç adım ile telefonunuzda yer açabilirsiniz.

Programsız android cihazlarda yer açma

Dosyaları el ile temizleme

Yükle sil yaptığınız uygulamaların atık dosyalarını dosya yöneticisinde ki sistem dosyaları arasından ayıklayarak silmeniz de mümkün. Fakat bunu iş bilinci ile yapmanız gerekiyor, hatalı dosyayı silmeniz durumunda dosyalarınızı kurtaramayacak şekilde kalıcı hasar verebilirsiniz.

Destek Bağlantısı

Fabrika ayarlarına geri dönme

Ben uğraşamam arkadaş, dosyalarımı da yedekledim, artık uygulamaların oluşturduğu atık dosyalardan kurtulmak istiyorum diyorsanız fabrika ayarlarına dönmemeniz için bir engel kalmamış demektir.

Eğer cihazınızdaki tüm dosyaların tamamen silinmesini ve depolama alanınızın cihazı ilk aldığınız gibi olmasını istiyorsanız cihazı fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Destek Bağlantısı

Cihazı fabrika ayarlarına geri döndürme işleminden sonra fotoğraf, video ve diğer dosyalarınızın kaybolacağını unutmamalısınız. Bu işlemden önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.

Fotoğraf: Cristian Dina, Pexels.com

Destek Bağlantısı

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: