A101 Oto Termosu – Kale Piknik Termosu

Piknik, kamp etkinlikleri başta olmak üzerek tüm outdoor faaliyetlerde en büyük sorunlardan biri soğuk içecekleri muhafaza etmek ve buz temin etmek oluyor. Doğa da geçirilen zamanın konforlu olması bazen tamamen buna bağlı olabiliyor. Piyasa da farklı fiyatlara bir çok oto buzdolabı bulunsa da, alternatif çözüm olarak piknik termosu ve otomobil termosu da olarak bilinen oto termos kullanılabilir. A101 yine fiyat konusunda muadillerini ezerek çok uygun fiyata oto termos getirdi ve ürün tüm mağazaların açılmasıyla beraber araç termosu A101 ilk bir, iki saat içerisinde tükendi. Kale termos a101 ürününü nihayet buldum ve inceleme detaylarını sizinle paylaşıyorum.

A101’den Oto Termos Alınır Mı?

Yukarıda da belirttiğim gibi, muadillerine göre en ucuz oto termosu A101’de satılıyor. Hem ebat olarak, hem de fayda/fiyat dengesi olarak ihtiyacımı fazlaca karşıladığını söyleyebilirim. “Daha iyisi var mı?” derseniz; evet var. Piknik termos fiyatları kalitesine göre değişkenlik gösteriyor. Daha yüksek fiyatlara A101 piknik termos yerine daha kaliteli ürünler temin edebilirsiniz. Fakat bir iki günlük kampta içecekleri soğuk tutmak için piknik termosu A101 yeterli bir üründür. Piknikte içecekleri serin tutmak için ise farklı bir arayışa girmeden termos piknik çantasını gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Piknik termosu 5 litre, 10 litre, 20 litre, 30 litre ve daha büyükleri satılmakta. Ben A101’den aldığım 25 litrelik otomobil termosu kullanıyorum ve buzluk termos – A101 bana yeterli geliyor.

A101 Kale Oto Termosu Nasıl Kullanılır?

Oto termosu kurallara uygun organize ettiğiniz taktirde “Piknik termos kaç saat soğuk tutar?” sorusuna cevap tatmin edici olacaktır; yiyecek ve içeceklerin ısı dengesini 15 saate kadar koruyabilirsiniz. Yani siz sahilde, piknikte, kampta eğlenirken termos buzluk sayesinde yiyecek ve içecekleriniz saatler boyunca tazeliğini koruyacaktır. Biz aşağıda ki adımları uygulayarak kullanınca 15 saate kadar verim alabiliyoruz.

  • Termos piknik çantasına yiyecek, içecekleri koyarken mutlaka aralarına buz kütleleri ve hatta mümkünse buz aküsü yerleştirmelisiniz. Buzlar bir süre sonra eriyecektir fakat yiyecek ve içecekleriniz de bir o kadar uzun süre dayanacaktır.
  • Eğer yanınızda akarsu varsa, gölgede kalan bir alan tespit ederek oto termosu; akarsu dışarıdan yarısına kadar gelecek şekilde suya gömün ve sürüklenmesini önlemek için engel seti oluşturun.
  • Castle Piknik Termos‘un Kapağını açıp kullandıktan sonra tam kapandığına emin olun, en ufak bir boşluk dahi, termos dolap için ısı dengesini bozacaktır, yiyecek ve içeceklerin daha çabuk ısınmasına sebep olacaktır.
Otomobil Termosu Kullanışlı Mı?
  • Kale 25 litre oto termosu 42x29x39 ölçülerine sahiptir. Yani 25 litrelik bir ürün için kapladığı yer mükemmel seviyesinde. Bagajın bir köşesinde diğer eşya arkadaşlarını rahatsız etmeden sessizce durabiliyor.
  • Kapağı kaliteli yapılmış, hava akımını tamamen engelleyerek içinde bulunan yiyecek ve içecekleri yeterince koruyabiliyor.
  • Temizliği kolaydır, çalkala dök taktiği ile dahi içi tertemiz olabiliyor.
  • Günlük kullanım için idealdir.

M. Furkan BAŞKAK

Olur da sorarlarsa; aslen Metalurji ve Malzeme Mühendisi olmak için çabalayan fakat Çalışma Ekonomisi'nde de öğrenim gören, iki alakasız bölümlerden daha da alakasız olarak kalabalık bir firmada hayatını idame ettiren, araştırmayı, sormayı, dinlemeyi, gezmeyi, okumayı ve yazmayı seven biri dersiniz. Yetmezse Hakkımda sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: